Problem z instalacją SP1a na XP

Podczas instalacji Service Pack pojawia mi się ten błąd:

blad2.jpg

Wyczytałem, że ten plik steruje podziałem dysków albo coś w tym stylu. Wyjączyłem wszystkie możliwe aplikacje w menedżerze zadań ale i tak nic to nie pomogło. Może wiecie co z tym zrobić :?: bo chcałbym mieć SP. Zaznaczam że wcześniej nie miałem takiego problemu.

P.S.

Mam ogrinalnego Windowsa XP (Wstyd by było mi było pisać jak miałbym inaczej).

Troszke strasznie dziwne rozwiazanie mi przyszlo do glowy…

Atapi kojarzy mi sie z napedem (u mmnie) CD-RW, mozliwe ze jest to takze odpowiedzialne za dysk cd-rom…

Przyszlo mi na mysl, zebys sprobowal wylaczyc w manadzierze systemowym wszystkie napedy CD, zrobic update, i zobaczyc czy cos dalo :?

Sprawdze i dam znać. :slight_smile:

Jak Wam coś na myśl przyjdzie to piszcie, w końcu każda propozycja się może przydać. :slight_smile:

Hm… z tego co pamietam to Ty nie mozesz sobie zainstalowac SP1 na WinXp (Pro ?) wlasnie dlatego ze masz blad, a ta stronka dotyczy Windy z zainstalowanym juz SP1…

Zatem widze ze sprawa sie komplikuje… :?

Welcor - wylukaj to:

:arrow: http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=14784

Masz pewnie zainstalowany jakis program emulujacy cd-rom, np alcohol,clone’a albo daemona, odinstaluj to i wyczysc rejestr. Powinno działać :smiley:

usuń:

O4 - HKLM…\Run: [DAEMON Tools-1033] “C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe” -lang 1033

O4 - HKLM…\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM…\Run: [ccApp] “C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe”

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [MSMSGS] “C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe” /background

O4 - HKCU…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit

Dzięki, mieliście rację, że to wirtualne dyski. Odinstalowałem Alcohol 120% i po sprawie. Jeszcze raz dzięki. :slight_smile:

P.S.

Temat rozwiązany, można zamknąć. :slight_smile:

Prośby WSz i Autora spełnione