Problem z instalacją SP1a na XP

(GP1600) #1

Podczas instalacji Service Pack pojawia mi się ten błąd:

blad2.jpg

Wyczytałem, że ten plik steruje podziałem dysków albo coś w tym stylu. Wyjączyłem wszystkie możliwe aplikacje w menedżerze zadań ale i tak nic to nie pomogło. Może wiecie co z tym zrobić :?: bo chcałbym mieć SP. Zaznaczam że wcześniej nie miałem takiego problemu.

P.S.

Mam ogrinalnego Windowsa XP (Wstyd by było mi było pisać jak miałbym inaczej).

(Adi171717) #2

Troszke strasznie dziwne rozwiazanie mi przyszlo do glowy...

Atapi kojarzy mi sie z napedem (u mmnie) CD-RW, mozliwe ze jest to takze odpowiedzialne za dysk cd-rom...

Przyszlo mi na mysl, zebys sprobowal wylaczyc w manadzierze systemowym wszystkie napedy CD, zrobic update, i zobaczyc czy cos dalo :?

(GP1600) #3

Sprawdze i dam znać. :slight_smile:

Jak Wam coś na myśl przyjdzie to piszcie, w końcu każda propozycja się może przydać. :slight_smile:

(Adi171717) #4

Hm... z tego co pamietam to Ty nie mozesz sobie zainstalowac SP1 na WinXp (Pro ?) wlasnie dlatego ze masz blad, a ta stronka dotyczy Windy z zainstalowanym juz SP1...

Zatem widze ze sprawa sie komplikuje... :?

(system) #5

Welcor - wylukaj to:

:arrow: http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=14784

(Tasiorek) #6

Masz pewnie zainstalowany jakis program emulujacy cd-rom, np alcohol,clone'a albo daemona, odinstaluj to i wyczysc rejestr. Powinno działać :smiley:

(Tasiorek) #7

usuń:

O4 - HKLM..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033

O4 - HKLM..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"

O4 - HKCU..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

O4 - HKCU..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - HKCU..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit

(GP1600) #8

Dzięki, mieliście rację, że to wirtualne dyski. Odinstalowałem Alcohol 120% i po sprawie. Jeszcze raz dzięki. :slight_smile:

P.S.

Temat rozwiązany, można zamknąć. :slight_smile:

(Asterisk) #9

Prośby WSz i Autora spełnione