Problem z instalacją SP2 dla XP

(system) #1

Ściągnołem sobi Sp2 bo prze automatychne instalacje ściąneło mi 37% i sie tak zatrzymało na 3 dni, więc zrezygnowałem i śiągnołem go normalnie. Teraz gdy chcę uruchomić instalkę wyskakuje mi komunikat że mam za mało miejsca na dysku żeby wyodębnić pliki. Poświęciłem już kilka ważnych żeczy i odistalowałem parę programów i mam już 1 GB wolnego miejsca i dalej to samo! !!

(lazikar) #2

Aby wyodrębnić pliki w sp2 potrzeba 327 mb. Ale problem jest w tym że on przy instalacji tworzy punkty przywracania itd i to zapewne potrzebuje bardzo dużo miejsca. :smiley:

(system) #3

A jeśli mam wyłączone przywracanie systemu ??

(system) #4

Przenieś plik stronicowania na inną partycje to zaoszczędzisz kilka MB

(Filifera) #5

Powiecie że kraczę jak czarna wrona, ale ja wczoraj podobno "pomyslnie" zainstalowałem SP2 na swoim komputerze i zaczeła sie dopiero wtedy "jazda".Pecet po zainstalowaniu "pomyslnym" SP2 , gdzie wszystkie programy zgodnie z zaleceniem pozamykałem, nawet dla bezpieczeństwa odinstalowałem BootSkin bo podobno z SP2 nie chodzi, wtedy przy wolnym miejscu na dysku 2Gb sp wymusił restart i to jest ok, ale system uruchamiał się 10 minut tylko do tapety , potem twierdził że procedura "jakaś" została niespodziewanie zamknieta i kolejny 10 minutowy restart....Wsystemie awaryjnym wyłączyłem wszystko z autostartu oprócz smieci systemowych i dalej było to samo. W awaryjnym chciałem odinstalowac sp2 - wymusił restart bez deinstalacji z z tekstem że przecież system nie bedzie chroniony i ani sie waż...restart.przywracanie systemu zapomnij - restart.

Skończyło się dzisiejszej nocy na odtworzeniu całej partycji z kopii ghost.Bogu podziekować , że trzy dni temu zrobiłem taką uaktualnioną kopie bo dziś bym siedział i wgrywał wszystko na nowo.Zatem to tylko moja opinia : Gratuluje pomysłu i nie poloecam...

(lazikar) #6

To nie ma znaczenia. Ja też miałem wyłączone a Sp2 zrobiło punkt przywracania i po instalacji miałem właczoną tą funkcje. :smiley:

(Tom 81) #7

Z tego co pamietam przy instalacji SP2 pliki sa wyodrebniane na drugiej partycji tzn na innej niz systemowa i na twoim miejscu zrobil bym miejsce wlasnie na tej 2 partycji :slight_smile: Powodzenia !!

(Spigitca) #8

SP2 dla winXP to Lipa. GuliweR ma racje :slight_smile: Spotkałem sie już wielokrotnie z takimi opiniami ze po instalacji SP2 cały system pada i tylko format c:/ pozostaje 8) Wystarczy poczytać troche na temat tej "Łaty" i odrazu widać ze mineli sie z celem przy tweorzeniu tego badziewia :stuck_out_tongue: . Juz sam fakt niewspułgrania SP2 z takimi progsami jak AutoCad wydaje sie podejrzany. Ale to tylko moje zdanie :slight_smile:

P.s

Przed instalacja SP Radze poczytać o zgodnosci z oprogramowaniem.

Sorrrki za Błędy ... :stuck_out_tongue:

(system) #9

(Damian) #10

Przesadzasz Spigi :? Takie rzeczy nie robi się bez kozery i po to aby namieszać ludzią w komputerach. W końcu dla Billa jest interesem poprawność działania takiej łatki :roll:

(system) #11

No niestety jeszcze nie wiem czy działa ponieważ moja inteligentna siostra usuneła mi instalkę Sp2 którą ściągałem przez 2 dni :evil:

(lazikar) #12

Niestety kolega tomek_tom nie ma do konca racji. Pliki są wyodrębniane na dysk c domyślnie, ale jest możliwość zmiany tej lokalizacji. :smiley:

(JNJN) #13

Czytając inne Fora nasuwa się takie stwierdzenie:

SP2 najlepiej instalować po formacie z czystym systemem, praktycznie brak problemów.

Jeśli już instalujemy na gotowym systemie to warto zrobić scan dobrym antywirusem całego kompa, zrobić scan poleceniem chkdsk /f, wyrzucić z komputera stare SP2, nieużywane programy i śmieci, programy działające w tle, w msconfig odptaszyć niepotrzebne programy które ładują się przy starcie kompa,sprawdzić sprzęt i kompa np Prime95 czy nie ma problemów, wgrać najnowsze sterowniki i programy i będzie mniej problemów.

Tyż racja lazikar - pozdrawiam

(lazikar) #14

Najlepiej to zinegrować sobie windowsa z sp2 i wtedy zainstalować na czystą partycje. :smiley:

m@rcin... przestań proszę łamać regulamin. Widac gołym okiem że go nie czytałeś. Polecam lekturkę.

Post Kosz. :evil:

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

(Motorniczy10) #15

Niektórzy mówią, że SP2 im zepsuło kompa i odradzają tą poprawkę. To jest wiadome, że nie każdemu będzie dobrze chodziło. Niektórym się zepsuje komp po instalacji, a innym (tak jak mi) będzie chodził idealnie. Niektórzy już się zrazili co do instalacji SP2, co jest jednak błędem. Jeśli komuś się zepsuł komp przez to, to radziłbym zrobić format c:, zintegrować SP2 z instalką Windy XP i wgrać. Wtedy powinno wszystko być good.

Pozdrawiam :wink:

(system) #16

ta lazikar ja sobie walnie zintegrowalem sp2 problem potem w tym ze z legalnego windowsa zrobil sie nielegalny i klucz mi woogulew niechaciał wejsc podczas insatlki, wiec zostawilem go na osobnej płytce

(lazikar) #17

Skontaktuj się z obsługą techniczną Microsoft. :slight_smile:

(system) #18

watpisz w moją legalność Lazikar :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ??

(lazikar) #19

A to niby czemu tak sądzisz???

Masz się skontaktować aby rozwiązać problem z instalacją SP2. Należy ci się taka pomoc. :smiley: