Problem z instalacją SP2

witam mam dość nie typowy problem z instalacją SP2. Problem jest taki że podczas instalacji SP2 w pewnym momencie instalacja się zatrzymuje(ciągle w tym samym) i wogóle nic się nie dzieje nawet gdy zostawiam na noc to jak zostawiłem tak ciągle jest tak samo, ściągnąłem już z 5 SP2 i na każdym tak samo,nawet mam tak samo instaluje poprzez aktualizacje systemu.Posiadam Windows Vista Home Premium 32bit.

SP1 jest zainstalowany już od razu z systemem.

Więc proszę o pomoc

Jeśli masz jeszcze siłę, to odłącz internet i wyłącz antywirusa i firewall (jeśli masz).

Czytasz po angielsku? Jeżeli nie, to proponuję translate.google.com (i wkleić tam adres strony do tłumaczenia - Tłumacz), albo sam spróbuję to przetłumaczyć:

http://windowsfixup.com/2009/05/windows … all-fixes/

Dodane 17 stycznia 2012 20:37:28

Kilku/nastu użytkowników zgłosiło, że nie może zainstalować Windows Vista SP2. Problem jest bardziej prawdopodobny, jeżeli wcześniej była zainstalowana wersja testowa Service Pack 2 (czyli np. SP2 Beta albo SP2 Release Candidate - wersja próbna, nieoficjalna - mój dopisek), ale dzieje się to również w systemach z zainstalowanym SP1.

Poprawki.

Obecne są trzy potencjalne poprawki tego problemu.

Uruchom CheckSUR. Po pierwsze pobierz i uruchom System Update Readiness Tool (aka CheckSUR) dla Windows Vista i Windows Server 2008. Uruchomienie tego narzędzia trwa 15 minut lub więcej i umożliwia rozwiązanie problemów, które uniemożliwiają instalację SP2. Po uruchomieniu narzędzia, spróbuj ponownie zainstalować Windows Vista SP2.

CheckSUR jest dostępny przez Windows Update (kliknij Start, potem kliknij Panel Sterowania, i później kliknij Zabezpieczenia. Pod Windows Update, kliknij Sprawdź czy są aktualizacje) lub przez instalator standalone:

http://www.microsoft.com/download/en/de … n&id=12885

Usunięcie klucza vLite , jeśli otrzymujesz wiadomość “Instalacja Service Pack nie może być kontynuowana, jednego lub więcej komponentów tego dodatku brakuje” spróbuj usunąć plik vLite key z rejestru. Żeby to zrobić.

  1. Kliknij Start.

  2. W polu wyszukiwania (lub w “Uruchom”) wpisz regedit, potem naciśnij Enter

  3. Przejdź do HKLM\Software\

  4. Wybierz vLite

  5. Wybierz Edcycja i potem Usuń z menu Edytora Rejestru

  6. Uruchom ponownie komputer i spróbuj aktualizacji SP2 ponownie.

Spróbuj uruchamiania selektywnego. W ostateczności, spróbuj uruchomić aktualizację Windows Vista SP2 podczas startu w trybie uruchamiania selektywnym. Żeby to zrobić:

  1. Kliknij Start a następnie przejdź do Panelu Sterowania i wybierz “System i konserwacja”

  2. Przejdź do Narzędzia Administracyjne i wybierz Konfiguracja systemu

  3. Kliknij Kontynuj (wpisz hasło administratora jeżeli wymagane)

  4. Wybierz kartę Ogólne, potem wybierz Uruchamianie selektywne

  5. Odznacz “Ładuj elementy startowe” (możliwe, że ta opcja w polskim tłumaczeniu nazywa się inaczej - mój dopisek))

  6. Kliknij kartę Usługi i następnie zaznacz “Ukryj wszystkie usługi Microsoft” i zaznacz “Wyłącz wszystkie”

  7. Kliknij Zastosuj, potem OK.

  8. uruchom ponownie komputer

  9. Spróbuj aktualizacji Windows Vista SP2

Wyłącz oprogramowanie antywirusowe / antyspyware podczas instalacji. Bezpośrednio przed instalacją Windows Vista SP2, wyłącz oprogramowanie antywirusowe/antyspyware, potem włącz ponownie kiedy aktualizacja będzie kompletna. Te programy mogą “mieszać się”… - mogą po prostu przeszkadzać w instalacji SP2 (mój dopisek)

W szczególności, pewne wersje ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus powodują problemy z aktualizacją. Wyłącz lub odinstaluj te programy przed instalacją Windows Vista SP2.

Nie widać umowy licencyjnej. Niektórzy użytkownicy nie mogą wyświetlić prawidłowo umowy licencyjnej Windows Vista SP2 i dlatego nie mogą kontynuować instalacji. W większości przypadków, ten problem może być rozwiązany z Chris Pirillo’s Vista Font Fix…

tak na szybko, trochę z translate.google.com, trochę samemu. Może komuś się przyda.