Problem z instalacja SpeedTouch st585 v6

Witam

Mam problem z instalacją routera SpeedTouch st585 v6, Podczas instalacji kolejno mnie prosi

1.Podłączyć kabel DSL

2.Podłączyć kabel od zasilacza

3.Poczekać aż dioda z czerwonej zmieni kolor na zieloną a następnie zaświeci się dioda przy napisie DSL - lecz tu dioda nie zmienia koloru

4.Opuszczając poprzedni punkt miałem podłączyć kabel ethernet lub USB itp, Podłączając ethernet nie wykrywa mi go,

Dodam że z tyłu są 4 diody, które się świecą non-stop mimo że nic nie jest podłączone (poza zasilaczem oczywiście)

http://www.pogadajmy.com.pl/st585/st585_back.jpg

Pozdrawiam!

Hej,

Na początku sprawdź więc, czy kabel DSL (którym podłączasz router do linii telefonicznej) jest sprawny. Skoro dioda w ogóle się nie zapala, to może oznaczać, że router nie potrafi zsynchronizować się z linią ADSL i przez to nie jest możliwe podłączenie do sieci. Sprawdź też, czy przypadkiem przez routerem nie jest podpięty mikrofiltr, który tłumi sygnał “internetowy”.

Jeśli nie mrugają, to mogą pokazywać status gotowości do działania, więc to akurat byłoby normalne.

:arrow: Jeśli nie zapisywałeś na razie żadnych danych w routerze, możesz spróbować go zresetować do ustawień fabrycznych poprzez przycisk Reset na tylnym panelu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystkie kable są ok. Bo przełączałem je z livebox’a. Mysle ze to wina routera bo kiedys jak sie bawielm tym to sie diody na zielono swiecily :stuck_out_tongue: (bawilem=podłączałem do kompa bez sterowników)

Hej,

A to sprawdziłeś??

Próbowałeś zresetować ustawienia routera??

Och… #-o A od kiedy do urządzeń podłączanych przez kartę sieciową potrzebne są sterowniki?? Potrzebowałbyś ich tylko w przypadku, gdybyś urządzenie podłączał poprzez interfejs USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Java7331 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978