Problem z instalacją sprzetu na USB

Witam raz jeszcze

Znowu problem z instalacja sprzętu

  1. pamięć USB Kingston DataTraveler 512MB

  2. podkładka na myszkę z dodatkowymi wejsciami USB -PRESIGIO. Te urzadzenia działają na starym komputerze. Nawet na win 98 bez instalek - boje sie podłaczyc Podczerwień i Bluetooth. Komputer widzi nowe urzadzenie ale kreator dodawania sprzętu miga. Po kilkunastu minutach i uporczywym wyłańczaniu go da sie przerwać instalację ale pojewia sie komunikat, że nowy sprzęt nie został dobrze zainstalowany i że może nie dzałać poprawnie … :frowning:

Co jest nie tak? Oczywiscie nie mam płytek instalacyjnych do tych urzadzeń bo nie zostały dołaczone przy zakupie.

Sorry, to w końcu co masz Win98 czy … XP ? …??

dla Win98/SE

Sciągnij sobie USBRegEd.exe i usb.ids

i ew usuń niepewne sterowniki

http://www.usbman.com/WebDrivers/USBRegEd/USBRegEd.exe

http://www.linux-usb.org/usb.ids

więcej:

http://www.msfn.org/board/USB-2-Win98SE … html&st=27

dla XP:

viewtopic.php?f=2&t=229267#p1510893

mam XP home. działają inne urzadzenia na usb kamerka, sagem, mysz optyczna …

Powiem tyle: Jeśli masz XP SP2 to przykro mi ale tak się będzie działo, ja terz tak mam :confused: Jest to już od dawna poruszany problem, który występuje nagannie w więkdzości systemów XP z SP2. Nie zrobisz z tym nic, jedynie próbować. Microsoft już od kilku lat spora sie z tym problemem i nadal nic, mam jesdynie nadzieje że SP3 coś z tym zaradzi.

Majka , najpierw zainstaluj sterowniki, a dopiero potem podłączaj urządzenie do portu USB chyba, że instalator poprosi Cię o podłączenie urządzenia podczas instalacji sterownika.

nie wiem jaki SP mam do XP i nawet nie wiem co to jest :slight_smile: jakiś serwer pack :)… nie wiem. Mam kilka komputerów tzn. 2 z xp home 1 z milenium i 1 z win98. Korzystałam z tych urzadzeń na starszym z xp a nawet na win98. Wszytskie programy mam legalne i pobierał aktualizacje z neta. Teraz też coś pobierał zwiazanego z USB ale nie wiem czy wszystko. a moze jest jakis program do diagnostyki portów usb … mam 4 wejscia z tyłu i 3 z przodu może to za duzo i trzeba jakieś odinstalowac. Nie chce mi się odinstalowywać wszytskich urzadzeń. drukarka, kamera, sagem, aparat, … itp. instalacja ich trwa wieki.

SP2 czyli Service Pack 2, aby sprawdzić czy masz go zainstalowany wejdź w Mój komputer iwłaściwości o w zakładce Ogólne pisze. Portów USB nie masz za dużo, a nawet czym więcej tym lepiej, nie musisz niczego odinstalowywać.

mam SP2

do niektórych rzeczy nie ma sterowników powinny działac po podłaczeniu do USB