Problem z Instalacją Sterownika ATI [PILNE]

Mianowicie. Chciałem sobie pograć w PES3. Zainstalowałem i napotkałem ten sam problem co połowa graczy: czarny ekran+zawieszka po początkowaych reklamach Konami. Nie pomogło wciskanie X,Spacji, Esc czy Enter w czasie tych reklam. Pomyślałem, że to chodzi o filmik początkowy i że nie mam dobrych kodeków-zainstalowanie dodatkowo DvixCodeca nie pomogło. Gdzieś tam przeczytałem, że na ten problem do PES3 pomogą starsze sterowniki do karty graficznej. To Odinstalowałem używane wtedy sterowniki ATI Omega (chyba 5.5). Dodatkowo użyłem programu Driver Sweeper, by usunąć resztki po nich. To był widocznie największy błąd. Usunęłem następujące pliki:

Deleted file (C:\WINDOWS\prefetch\ATIPRBXX.EXE-1DA946B2.pf)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati2cqag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati2dvag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati3d1ag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati3duag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ativvaxx.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\drivers\ati2mtag.sys)

Deleted registry (HKLM\Software\ATI Technologies Inc.)

Deleted registry (HKLM\Software\ATI Technologies\CBT)

Deleted registry (HKLM\Software\ATI Technologies\CDS)

Deleted registry (HKLM\System\ControlSet001\Services\ati2mtag)

Not deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati3duag.dll

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati2cqag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati2dvag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati3d1ag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ati3duag.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\ativvaxx.dll)

Deleted file (C:\WINDOWS\System32\drivers\ati2mtag.sys)

Wziąłem starą płytkę ze sterami ATI (na cd jest ‘version 6.1’ ale to chyba wersja 4.coś) i chciałem zaistalować te starsze sterownki, lecz przy kopiowaniu plików przez instalatora mam taki błąd:

http://img360.imageshack.us/img360/3294/beztytuuyw3.jpg

przez co nie mogę zainstalować starowników ( ten błąd dotyczy też nowszych sterowników, tych które chciałem spowrotem zainstalować ).

Czyli podsumowująć: nie mogę zainstalować żandych sterowników i muszę korzytsać z kompa na rozdzielczości 640x480

Fajnie nie? PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC :frowning:

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

Posiadasz oryginalną płytkę ze sterownikami do karty ? Jeżeli tak to zainstaluj sterowniki z tej płytki.

Czytaj ze zrozumieniem, no kurde. :roll:

Radeon 9200

Podejrzewam że usunęłem jakiś plik którego absencja uniemożliwia mi teraz instalacje.

Pytam o płytkę, którą dostałeś do karty graficznej.

Skąd mam wiedzieć, że piszesz o oryginalnej płytce ze sterownikami, która dołączona była do karty ?

Może wziąłeś jakąś płytkę z np. “Twojego Niezbędnika” sprzed 5 lat.

Wyrażaj się jaśniej.

Czytam ze zrozumieniem i zachowaj tą ironię dla kolegów z klasy.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Ok, dajesz gwarację że akurat ta wersja będzie mi się chciała zaistalować bez opisanego problemu?

Tego DirectX’a mam zainstalowanego.

Skoro piszesz, że instalacja oryginalnego sterownika z płytki dołączonej do karty nie poskutkowała, to 100% gwarancji nie daję.

Ale pobrać i spróbować zainstalować musisz. Innego wyjścia chyba nie masz. Chyba że masz inny pomysł.

Biblioteki DirectX instaluje się każdorazowo po instalacji sterownika do karty graficznej.

Czyli tych sterowników, które ściągnełem z sieci…

No ale jeśli nie masz innego pomysły, to zobacze te 5.8…

Napisz jeszcze jaką posiadasz płytę główną.

MSI KT4AV

Via KT400A Chipset based

Przed instalacją powyższego sterownika do karty graficznej zainstaluj najpierw ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

a sproboj odinstalować directx zainstaluj stery do grafy i dopiero directx

DirectX w niczym tutaj nie przeszkadza i jego deinstalacja jest niewskazana, wręcz niemożliwa.

matekadamczak , w jaki sposób chciałbyś to zrobić ? (odinstalować DirectX-a) :roll:

Bez komentarza.

To miało być dowcipne?

OT - kosz.

Ten sterownik do chipsetu pomógł! =D>

Zaistalowałem stary sterownik i rozdzielczość ekranu wróciła do normy.

Teraz zostało mi tylko uporać się z problemem z Pes3, bo jak chciałem przec chwilą włączyć to po kliknięciu na ikonę następuje restart systemu. Czyli problemu z czarnym ekranem już nie ma, mam nowy. :smiley:

Mam nadzieje, że jak zaistaluje te biblioteki DirectX to pomoże, jak uważasz? Ale dziwne, bo mam DirectX 9.0c na płytcie od gry Flotout. Instalka uruchamia się elegancko, tyklo ta ‘instalacja’ trwa zbyt szybko. 3 kliknięcia dalej, beż żadnego “loadingu”, po prostu ‘komponenty są gotowe do użycia’. 80mb to docyś dużo ale sprubóje, może pomoże…

Niemniej, DZIĘKUJE SEBA ZA DOTYCHCZASOWE RADY, ZWŁASZCZA ZA OSTATNIĄ.

Instalator DirectX porównuje pliki zainstalowane w systemie z tymi, które chce zainstalować. Jeżeli obecne w systemie pliki są nowsze, bądź identyczne z tymi, które miałyby być skopiowane, instalacja zostaje przerwana, ponieważ jest zbędna :wink:

Co do sterownika do karty graficznej to jaką wersję zainstalowałeś ?

Z mojej strony powiem Ci, że CATALYST 5.8, który proponowałem, to najlepszy sterownik dla Radeona 9200.

Jeżeli problem z grą nadal będzie występował, to spróbuj uruchomić ją w trybie zgodności z Win.98.

Instalacja Catalysta 5.8 i ponownie DirectX’a pomogła. Bałem się że to cos powazniejszego, bo komp restartował mi się też gdy chciałem zalogować drugi profil w systemie!

Także wracamy do:

Zauważyłem, że przeinstalowywując te stery do Radeona, nie usunęły mi się Radeon Omega Drivers, które ciągle są na dysku. Czy to znaczy że zaimstalowałem ‘sterownik na sterownik’ i deinstalacja Omegi może pomóc?

Problem z Pesowym czarym ekarnem jest znany i myślałem, że łatwiej go rozwiązać…

W takim wypadku odinstaluj sterowniki OMEGII i ATI w “Dodaj/Usuń programy”.

Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj ponownie ATI CATALYST 5.8.

Zrobiłem to, i problem z Pesem jest bez zmian…

Podejrzewam, że musze wiedzieĆ tylko jaki kodek jest potrzebny do otwarcia Intra na początaku gry! :frowning:

Odinstaluj wszystkie pakiety kodeków do filmów programem Revo Uninstaller (wybierz tryb “Zaawansowany” i usuń wszystkie pozostałości po kodekach jakie Revo odnajdzie).

Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj pakiet kodeków FFDShow.

Dodatkowo zainstaluj Ligos Video Indeo (w niektórych grach tylko ten kodek poradzi sobie z odtworzeniem filmów. Przykładem może być Thief: The dark Project).