Problem z instalacją sterownika po instalacji nowego systemu

Przepraszam ze to tutaj pisze ale jestem nowa i nie wiedziałam w którym dziale to opisać. A więc problem ma się tak ze posiadam w domu komputer stacjonarny prócz laptopa z którego pisze. Na stacjonarce już wielokrotnie był instalowany windows od nowa ponieważ ciągle padał z powodu wirusów, ale po ostatniej instalacji nie mogę z nim dojść do ładu. obraz na ekranie przesunięty jest w lewo a przy prawej krawędzi ekranu jest czarny pas. Zielona płyta motherboard z której zawsze instalowaliśmy sterowniki gdzieś wsiąkła więc zainstalowaliśmy z brązowej płyty. Jednak nie mogę zainstalować z niej większości sterowników. Komputer ten świetnie odbierał internet u mojego brata natomiast u mnie już nie odbiera. Po włożeniu płyty do cd romu lub dvd romu w moim komputerze nie wyświetla się informacja że jest ta płyta w stacji. próbowałam zainstalować sterowniki karty graficznej poprzez włożenie płyty do stacji dysków i wybrałam przy aktualizacji sterownika aby zainstalował z płyty ale wyświetla się komunikat że na płycie nie ma NV4_mini. Karta graficzna to : NVIDIA GeForce 6150 SE.

Ktoś wie jak to naprawic i czy konieczne jest instalowanie od nowa windowsa?

cicha268 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Również posiadam taką kartę graficzną.

Jeżeli masz system Windows XP to kolejno:

  1. Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset.

  2. Jeżeli nie masz SP3 to zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

  1. Zainstaluj te sterowniki do karty graficznej

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

W razie problemów starsze

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

  1. Zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

kliknij aby powiększyć:

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer…

Zainstalowany najnowszy .NET Framework ?

Tylko że stacjonarka nie wejdzie do internetu ponieważ jak już pisałam nie działa net na stacjonarce. Net clr 2.0.50727

Nie możesz ściągnąć wszystkich programów/sterowników za pomocą laptopa lub innego komputera, nagrać na pendrive lub płytkę

a następnie zainstalować na komputerze ?

Po instalacji powinien być również internet jak prawidłowo wpiszesz odpowiednie dane/skonfigurujesz.

Ethernet powinien być w chipsecie lub sterownikach do karty graficznej.

Oprócz tego możesz ściągnąć odpowiednie sterowniki do niego np. ze strony producenta płyty i zainstalować jeżeli będą potrzebne…

Tylko że tak jak już pisałam płyt też nie wyświetla czy są czy nie … pendriva też nie czyta

Więc tak : Płyt nie czytało bo okazało się że stacja cd jest zjarana. Teraz instaluje to wszystko od nowa bo brat nie wiadomo po co robił format systemu -,-. Teraz już i tej brązowej płyty motherboard nie mam czy jak pobiorę te serwis paczkę 2 to będzie identyczne jakbym instalowała z tej płyty? 

Hej,

 

Po prostu po pobraniu klikasz dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na ściągnięty plik i postępujesz zgodnie z instrukcjami. To samo dotyczy sterowników, ale o tym już pisał XMan.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak tylko raczej mnie się rozchodziło o to że brązowa płyta motherboard zaginęła. I teraz instaluje każdy sterownik z osobna :confused:

Hej,

Jeśli płyta CD ze sterownikami zaginęła, to nie masz innej możliwości, jak ściągnięcie sterowników ze strony producenta płyty głównej i kolejne ich instalowanie. Na początek sterowniki do chipsetu płyty głównej, następnie - po restarcie - karta graficzna, dźwiękowa i cała reszta (modem, karta sieciowa, inne).

Pozdrawiam,

Dimatheus