Problem z instalacją sterownika po instalacji nowego systemu


(cicha268) #1

Przepraszam ze to tutaj pisze ale jestem nowa i nie wiedziałam w którym dziale to opisać. A więc problem ma się tak ze posiadam w domu komputer stacjonarny prócz laptopa z którego pisze. Na stacjonarce już wielokrotnie był instalowany windows od nowa ponieważ ciągle padał z powodu wirusów, ale po ostatniej instalacji nie mogę z nim dojść do ładu. obraz na ekranie przesunięty jest w lewo a przy prawej krawędzi ekranu jest czarny pas. Zielona płyta motherboard z której zawsze instalowaliśmy sterowniki gdzieś wsiąkła więc zainstalowaliśmy z brązowej płyty. Jednak nie mogę zainstalować z niej większości sterowników. Komputer ten świetnie odbierał internet u mojego brata natomiast u mnie już nie odbiera. Po włożeniu płyty do cd romu lub dvd romu w moim komputerze nie wyświetla się informacja że jest ta płyta w stacji. próbowałam zainstalować sterowniki karty graficznej poprzez włożenie płyty do stacji dysków i wybrałam przy aktualizacji sterownika aby zainstalował z płyty ale wyświetla się komunikat że na płycie nie ma NV4_mini. Karta graficzna to : NVIDIA GeForce 6150 SE.

Ktoś wie jak to naprawic i czy konieczne jest instalowanie od nowa windowsa?


(Agatonster) #2

cicha268 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(XMan) #3

Również posiadam taką kartę graficzną.

Jeżeli masz system Windows XP to kolejno:

  1. Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset.

  2. Jeżeli nie masz SP3 to zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2

  1. Zainstaluj te sterowniki do karty graficznej

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

W razie problemów starsze

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

  1. Zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

kliknij aby powiększyć:

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer…

Zainstalowany najnowszy .NET Framework ?


(cicha268) #4

Tylko że stacjonarka nie wejdzie do internetu ponieważ jak już pisałam nie działa net na stacjonarce. Net clr 2.0.50727


(XMan) #5

Nie możesz ściągnąć wszystkich programów/sterowników za pomocą laptopa lub innego komputera, nagrać na pendrive lub płytkę

a następnie zainstalować na komputerze ?

Po instalacji powinien być również internet jak prawidłowo wpiszesz odpowiednie dane/skonfigurujesz.

Ethernet powinien być w chipsecie lub sterownikach do karty graficznej.

Oprócz tego możesz ściągnąć odpowiednie sterowniki do niego np. ze strony producenta płyty i zainstalować jeżeli będą potrzebne…


(cicha268) #6

Tylko że tak jak już pisałam płyt też nie wyświetla czy są czy nie … pendriva też nie czyta


(cicha268) #7

Więc tak : Płyt nie czytało bo okazało się że stacja cd jest zjarana. Teraz instaluje to wszystko od nowa bo brat nie wiadomo po co robił format systemu -,-. Teraz już i tej brązowej płyty motherboard nie mam czy jak pobiorę te serwis paczkę 2 to będzie identyczne jakbym instalowała z tej płyty? 


(Dimatheus) #8

Hej,

 

Po prostu po pobraniu klikasz dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na ściągnięty plik i postępujesz zgodnie z instrukcjami. To samo dotyczy sterowników, ale o tym już pisał XMan.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(cicha268) #9

Tak tylko raczej mnie się rozchodziło o to że brązowa płyta motherboard zaginęła. I teraz instaluje każdy sterownik z osobna :confused:


(Dimatheus) #10

Hej,

Jeśli płyta CD ze sterownikami zaginęła, to nie masz innej możliwości, jak ściągnięcie sterowników ze strony producenta płyty głównej i kolejne ich instalowanie. Na początek sterowniki do chipsetu płyty głównej, następnie - po restarcie - karta graficzna, dźwiękowa i cała reszta (modem, karta sieciowa, inne).

Pozdrawiam,

Dimatheus