Problem z instalacja sterowników ATI

witam , kupiłem laptopa bez sterowników do karty graficznej , sciagnolem je ze strony i zainstalowałem jak należy ( przynajmniej mi się tak wydaje ) podczas restartu gdy logo WINDOWSA już znikło ekran zrobił się cały czarny i ani drgną . Uruchomiłem poprzez ostatnia znana dobra konfiguracje , odinstalowałem sterowniki i uruchamia się normalnie . Teraz pytanie do was , jak zainstalować te sterowniki żeby wszystko chodziło jak powinno ??

Sprzęt ;

  • procesor intel inside pentium 4

  • Karta graficzna ATI mobility radeon x600 128mb

-System Windows XP 32bity .

To jest komputer stacjonarny?

jest to laptop drogi kolego : )

@Igrek

nie przesadzajmy, :smiley:

System oryginalny? Service Pack 3 zainstalowany?

Ściągałeś ze strony producenta laptopa? Zainstaluj NET framework 2.0 przed instalacją sterowników.

NET framework 2.0 jest , Service pack 2 aktualnie jest zainstalowany na laptopie , wymagana jest nowsza wersja ?

Tak, aktualizacja do SP3 czeka.

obecnie jestem na wakacjach i posiadam strasznie słabe łącze , wiec dopiero kolo czwartku zrobie aktualizację , zainstaluje stery na SP3 i napisze co i jak :slight_smile:

mohamedali na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

SP3 zainstalowane :smiley: próbować jeszcze ze raz przeinstalować sterowniki ?

Możesz spróbować.

Niestety po aktualizacji dalej występuje ten sam problem ;c jakieś rady ?

co to za laptop?

laptop ; HP Pavilion zd8000

Dodane 10.08.2013 (So) 22:34

Jakies rady forumowicze ?:smiley:

Nie jesteś pierwszym, który ma kłopoty z najnowszymi sterownikami do Radeona. Ja mam w laptopie Radeona HD6470M i też mam wyświetlacz czarny. Poświeć na niego latarką, to pewnie zobaczysz coś na ekranie (u mnie i innych tak jest). Wygląda to tak, jakby wyświetlacz był bardzo mocno przyciemniony. Ja zacząłem mailami nękać AMD Polska, ale już przestali odpowiadać. Wychodzą z założenia, że klient kasę wydał, to niech się teraz martwi.

Dodane 13.08.2013 (Wt) 13:29

czy-uzywa-ktos-amd-catalayst-radeon-6470m-t532191.html#p3327972

Zainstaluj sterownik tzw. chipsetu.

Dodane 13.08.2013 (Wt) 15:11

PS. A jaki model lapka? Podałeś serię.