Problem z instalacją sterowników do ALC888

Witam

Mam kolejny problem z kompem kolegi:(

zainstalowałem XPSP2 i wszystkie potrzebne programy ale mam problem z jednym a natomiast z kartą dźwiękową REALTEK ALC888 nie mogę ich zainstalować mam oryginalną płytę na których jest sterownik i kodeki do karty dźwiękowej probuje zainstalować no i lipa wyskakuje ,kod 0001 lub ,że nie można zainstalować w menedżerze urządzeń w karcie dźwiękowej pojawiło sie jakieś nieznane urządzenie, którego nie mogę usunąć ani odinstalować.Patrzyłem również na inne posty tego typu i podobno trzeba zainstalować w kolejności najpierw sterownik a potem kodeki ja chyba zrobiłem inaczej.Pobierałem rożne stery do tej karty i nic nie pomogło

Co mam teraz zrobić żeby dało sie zainstalować dźwięk??Czy trzeba usunąć wpisy ,które wcześniej się zainstalowały ??

Jaką kolega posiada płytę główną ? (producent, model)

Najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej, a następnie do karty dźwiękowej.

Gigabyte GA-M56S-S3

probowałem wszystkich sterów i nic może trzeba wyczyścić rejestr z tych moich instalacji ??

instalowałem już sterowniki ale chyba z inna kolejnością teraz nie mogę odinstalować tych poprzednich sterów bo nie ma ich w dodaj usuń i nie wiem gdzie sie znajdują :shock:

Widzę, że to karta dźwiękowa High Definition.

Pobierz i zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> UAA KB888111.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej.

Uruchom ponownie komputer.

Bardzo dziękuję mam nadzieje ,że to pomoże

niestety ale to nie pomogło zainstalował kolega pierwsza część a przy instalacji drugiej wyskakuje taki komunikat.

Dziwi mnie również ta linia nie mogę jej odinstalować !!

post-16610-13856533795985_thumb.jpg

post-16610-13856533796891_thumb.jpg

Wygląda mi to na brak zainstalowanych sterowników do chipsetu płyty głównej.

Pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj poprawkę i sterowniki do karty dźwiękowej (linki w moim poprzednim poście). Uruchom ponownie komputer.

niestety nie pomogło dokładnie zrobiliśmy jak napisałeś i ten sam komunikat :frowning:

salmooo , pobierz i zainstaluj tą poprawkę.

EDIT:

Ewentualnie zajrzyjcie TUTAJ.

Witam niestety ale nie udało się zainstalować odinstalowałem wszystko czyli stery od chipsetu ,poprawkę zresetowałem kompa zainstalowałem ponownie po czym próba instalacji sterowników i nic:(

non stop ten sam komunikat

post-16610-13856533798592_thumb.jpg

post-16610-13856533800332_thumb.jpg

viewtopic.php?f=19&t=217417

Witam.Karta hd alc888,bo o niej mowa jest sama w sobie niezła.Mam na myśli parametry.W większości jest ona montowana na płytach"ASROCK".Jest to nisko budżetowa odmiana"ASUS-A".Sam posiadam płytę ASROCK-PT 45 z tą kartą.Nie ma takiej możliwości,by xp sp1,albo sp2 nie chciał zainstalować tej karty.SP1,SP2 mają wbudowne(łaty),typu KB 888111, które doskonale instalują dźwięk realteka.Problem ewentualnie może polegać na tym, że wcześniej jako podstawa nie był zainstalowany chipset(sterowniki do płyty głównej).Największym błędem jaki może istnieć to ładowanie najnowszych sterów do tej karty.Co mogę zaproponować. A to,by wyinstalować stery spod REALTEKA,nie ruszać oryginalnej łaty spod wina typu KB888111 i zainstalowanie jeszcze raz oryginalnych starszych sterów.Jeśli bardzo zapętliło już się w systemie, to wyjście jest jedno.Start-uruchom-wpisujesz REGEDIT.U góry jest napis"edycja",który trzeba wybrać,a następnie okienko"znajdź następny".Tam wpisuje się nazwę idealnie jaka jest zainstalowana(albo była)karta i kasuje się wpisy oczywiście z rozwagą.Płyty ASROCK mają to do siebie,że często z dźwiękiem karta “LAN-WAN”,jest wbudowana razem i łatwo o pomyłkę.Usuwając wpisy z rejestru,trzeba po prostu uważać.Po takim globalnym czyszczeniu systemu musi wszystko działać.A jeśli nie, to pozostała reinstalka.Ogólnie mówiąc,dźwięk jest doskonały i nie ustępuje żadnym wyrafinowanym firmom-sprawdzone.Powodzenia w młodzeniu…CIAWEK