Problem z instalacją sterowników do dźwięku


(system) #1

Witam mam problem z zainstalowaniem sterowników do dźwięków Realtek. Poczas instalacji wyskakuje błąd: Error Code: 0xE0000227

Nazwa mojej płyty głównej: ga-945gzm-s2

Win XP sp3

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Driver_Model.aspx?ProductID=2467&ost=xp#anchor_os

Próbowałem też instalować tych sterowników ale przy nich też pojawia się ten błąd

Bardzo proszę o pomoc

z poważaniem

prozero


(Marcin_S) #2

Spróbuj ściągnąć sterowniki ze strony Realteka w paczce ZIP (http://www.realtek.com.tw/downloads/), wypakuj ją. Następnie zainstaluj sterowniki przez menedżer urządzeń (wybierz swoje urządzenie audio > Aktualizacja sterownika > podaj folder, w którym masz sterowniki).


(Cedar) #3

prozero , Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź przy jakich urządzeniach masz "kolorowe znaczki" Możliwe, że przyczyną błędu jest brak innego oprogramowania, które powinno być zainstalowane wcześniej niż sterowniki dźwięku. Zwróć uwagę, że ta płyta główna występuje w 3 wersjach - sprawdź dokładnie, którą posiadasz.


(system) #4

w tym momencie wygląda to tak:

308i6gw.jpg

wcześniej jeszcze ten ostatni był z wykrzyknikiem nie wiem coś kombinowałem i już nie ma, głosu ciągle brak, nie ma nawet tej ikonki na pasku obok zegara, dodam że sterowników ze strony którą podałem w 1 poście nie da się zainstalować ciągle ten błąd

kurde naprawdę proszę o pomoc...


(Marcin_S) #5

Spróbuj prawym na Urządzenie audio na High Definition Audio i aktualizuj sterownik. Pierwsze spróbuj automatycznie (powinno po instalacji zmienić się na Realtek...). Jak nie to postąp tak, jak napisałem w poprzednim poście.


(system) #6

powodem dla którego się nie dało zainstalować sterownikó był sp3, zainstalowałem sp2 i działa :wink:

ale i tak dziękuje wszystkim za pomoc, a tą wyzej informację zamieszczam, bo może się komuś przydać

pozdrawiam