Problem z instalacją sterowników do karty graficznej


(BLADE2042) #1

Witam, mam problem z działaniem komputera.

Jest to stacjonarny komputer wczoraj jeszcze działał a dzisiaj problem polega na tym że przy odpaleniu go niby początek jest ok do czasu gdy ukazują się białe litery na czarnym tle zaraz po jego uruchomieniu.

Lecz nie uruchamia się za chwilę monitor, wraca do stanu czuwania.

Gdy go tak zostawię przez chwilę sam restartuje się i znów ten sam scenariusz.

Przyuważyłem jednak że od czasu zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej której model posiadam nVidia GTX 470 i przy wejściu na główną stronę nVidia i wybraniu odpowiedniej wersji systemu operacyjnego Windows oraz sterowników a obecnie najnowsza ich wersja to 353.30 która została udostępniona 22-06-2015 po pobraniu i zainstalowaniu obojętne czy to będzie uaktualnienie starszej ich wersji czy instalacja niestandardowa po instalacji i restarcie komputera ukazują się jakieś zakłócenia w stylu kropek i migającego obrazu na ekranie.

Po chwili ukazuje się informacją że sterownik lub jego część jest uszkodzona.

Lub przy próbie instalacji ukazuje się taka informacja załączona na fotce.

Z wcześniejszą ich wersją nie miałem takiego problemu.

Jest ten sam scenariusz wyżej opisany na systemie Windows 7 Ultimate z SP1 oraz Windows 8.1 Pro obydwie wersje x64.

Niestety wcześniejszej wersji sterowników nie mogę znaleźć na stronie głównej nVidi chyba już zostały wycofane.

Gdy niema zainstalowanego sterownika do karty graficznej wszystko odpala i śmiga aż miło. 

Lecz niestety zajmuję się obróbką video i używam programów do tego celu które mają możliwość współpracowania z technologią CUDA która o 2/3 skraca czas przy renderowaniu już gotowego projektu do danego formatu wyjściowego którym to przeważnie jest MPEG 2 lub MPEG 4.

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

 

 


(MacGregor) #2

Na początek usuń obecne sterowniki i wszystko co po nich pozostało programem “driver cleaner”. następnie bez dostępu do internetu (nie pozwól windowsowi ściągnąć “ich” wersji sterowników) zainstaluj sterowniki od nowa. polecam wykonać wszystkie w trybie awaryjnym ponieważ to w tym własnie trybie powinno się instalować wszystkie sterowniki.


(rgabrysiak) #3

MacGregor na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).