Problem z instalacją sterowników karty graficznej

Witam,

Nie wiem czy jestem w dobrym dziale, więc z góry przepraszam.

Mój problem pojawił się dzisiaj rano włączając swój komputer. Rozdzielczość sama się zmieniła na mniejszą, w pasku zadań zniknął panel Nvidii, moja karta graficzna to Nvidia 8600 GT, System WinXP. w Menadżerze urządzeń piszę, że urządzenie jest wyłączone. Jakość obrazu się pogorszyła. Przy próbie instalacji sterowników , po dłuższym wypakowaniu plików wyskakuje okno:

http://imageshack.us/photo/my-images/263/nvidiao.jpg/

Z góry dziękuję za pomoc.

Odinstaluj sterownik w menedżerze urządzeń.

Później uruchom system w trybie awaryjnym i użyj Driver Sweeper

http://phyxion.net/item/driver-sweeper.html

Na koniec w normalnym trybie spróbuj zainstalować nowe sterowniki.

oleskacroft , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Uruchom instalator-wypakuje ci pliki na dysk c następnie uruchom menedżer urządzeń karty graficzne aktualizuj sterownik i wskaż wypakowany folder na dysku c - powinno pomóc

*Areh : Poprawiłam temat, jeśli nadal jest źle to napisz.

*nowinka : Próbowałam, tak samo wyskakuję komunikat, że nie można zainstalować :frowning:

Dodane 16.03.2012 (Pt) 12:02

Uruchamiając Driver Sweeper , zaznaczyć wszystko co dotyczy Nvidii i kliknąć czyść ?

Co do jest za komputer ?,Desktop czy Laptop ?,czy sterowniki od chipsetu do płyty głównej są zainstalowane ?

Jeśli laptop,potrzebny może być driver ze strony producenta

To jest komputer stacjonarny, sterowniki od chipsetu są zainstalowane.

Spróbuje Driver Sweeper’em.

Dodane 16.03.2012 (Pt) 12:57

Driver Sweeper nie pomógł :frowning:

Witam.

  1. Sprawdź w środku kompa, czy się nie obluzował przewód zasilający do karty.

Jeśli nie to:

  1. Wypal płytkę Linux Live CD, np. Ubuntu i odpal z niej kompa.

Jeśli na Linuxie nie będzie problemów, znaczy wina leży po stronie Win/sterownik. Jeśli nadal będzie tak samo:

  1. Wyjmij kartę graficzną z komputera i uruchom na innym zestawie.

Jeżeli i tam nie zadziała prawdopodobnie karta uległa uszkodzeniu.

  1. Jest nikła szansa, że zasilacz uległ awarii i po wymianie będzie wszystko jak dawniej.

pamiętajcie że ten model karty należy do wadliwej serii. Miałem jeden taki model, bez sterowników działała a jak zainstalowałem sterowniki to były straszne błędy w wyświetlanym obrazie. Co ciekawe przy każdej ten sam problem może się inaczej objawiać.

Powiem szczerze, że nic niestety nie działa z waszych pomysłów.

Nie wiem czy mam oprócz odinstalowania sterowników usunąć jeszcze wszystkie pliki, pozostałości, foldery? :frowning: