Problem z instalacją sterowników nvidia

Podczas instalacji pliki wypakowują się w 100% po czym pokazuje się error “Nie można znaleźć określonego pliku”. Pobierałem już kilka wersji wraz z najnowszymi ale tylko i wyłącznie nowsze od tych które posiadam. Co może być przyczyną tego problemu?

Najpierw to usuń stare sterowniki NVIDIA

Sprawdź później czy nie została jakaś aplikacja od NVIDIA, jak coś zostało to usuń wszystko

Przeczyść system i rejestr systemowy programem np. Ccleaner, darmowy

No i później instaluj sterowniki, sterowniki pobierz ze strony NVIDIA

Poza tym nie napisałeś jaką masz kartę, jeżeli niższa jak 8xxx to najnowsze sterowniki nie wspierają już tych kart i trzeba starsze zainstalować

Posiadam kartę nvidia 8500 GT i pisze że jest na liście obsługiwanych.

W trakcie instalacji sterowników wybierz opcję zaawansowane i zaznacz czystą instalację. Jeżeli nie można tego zrobić pobierz program Drive Sweeper i przy jego pomocy usuń sterowniki nVidi. Zainstaluj ponownie sterowniki z opcją czystej instalacji.

Zrobiłem to wszystko i nadal to samo.

Cześć

Sprawdź:

problem-instalacja-sterownika-nvidia-win-t518126.html

Jeżeli masz zainstalowany program antywirusowy to spróbuj zainstalować sterowniki po jego wyłączeniu.

Oczywiście jeśli masz pewność że te sterowniki nie pochodzą z nieznanego źródła, bądź nie zawierają wirusa

Kurp55 zastanów się troszkę co piszesz.

Z wypowiedzi wynika, że są to oficjalne sterowniki ze strony nVidi. Trudno przypuszczać, że będą zawirusowane.

Nie wiem z której wypowiedzi wynika, ale nie będę dochodził. Ściągnięte sterowniki należy uruchomić w trybie administratora, wtedy nie powinno być problemów z zawartością rozpakowywaną

Sterowniki powinny być ok są ze strony nvidia.com cóż robiłem już to wszystko, wyłączałem również antywirus i zaporę sieciową oraz włączałem opcję uruchom jako administrator do tego później uruchom w zgodność z windows xp i nadal ten sam komunikat wyskakuje. Byłem zmuszony zainstalować stare sterowniki które były załączone na płycie, a one już 5 lat mają więc nie za bardzo się nadają. A co myślicie o tym aby spróbować może w trybie awaryjnym je zainstalować?

Nie raczej nie proponuję jeszcze raz ściągnąć paczkę ze sterownikami spróbować jeszcze raz, jeśli nie pomoże wruć na forum raport z programu OTL w postaci dwóch plikó OTL i Extras

Jak uda mi się zrobić log z OTL wrzucę go, program podczas próby skanowania zawiesza się. Możesz polecić inny program do pokazania log-a?

Cześć

Po co nam log z HijackThis? Tego się już nie używa na tym forum :wink:

Przeskanuj najpierw komputer programem Malwarebytes

Spróbuj w trybie awaryjnym (wciśnij F8 po uruchomieniu komputera).

W awaryjnym usługa instalatora windows nie jest uruchomiana, trzeba spróbować ją najpierw uruchomić (lub skorzystać z SafeMSI ). Do tej karty sugeruję wersję co najwyżej -182.50. Nowsze wersje przyczyniały się do wysyłania kart z serii 8*** w kosmos.

Jak to wysyłały je w kosmos? Do tej pory korzystałem z wersji sterowników 280… i wszystko działało elegancko.Zdecydowałem się pobrać sterowniki ze strony gigabyte: http://www.gigabyte.pl/products/page/vg … /download/ jak myślicie czy to dobry pomysł i czy wydajność będzie dobra?

Cześć

Możesz spróbować. Masz słabą kartę graficzną i instalacja najnowszych sterowników na pewno nie zwiększy jej wydajności.

Jest ok, chociaż jak gry działają to nie próbowałem jeszcze.