Problem z instalacja sterowników


(Manikcs) #1

Witam.

Postaram opisac w miare zrozumiale mój problem.

Chcialem zainstalować sobie pada Corsair MT160 na systemie Windows Vista. Wyskoczył błąd o treści "Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu." To nic - spróbowałem usunać w menadzeże urządzeń wszystko z kategorii "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" i zainstalować od poczadku wszystkie sterowniki do usb. Instalowałem różne sterowniki: z płytki do płyty głównej/nowe ze strony producenta ale nic to nie dalo - ten sam błąd co wyżej. Teraz na liście urządzeń i podczas instalacji (automatycznej) pokazuje się takie cudo: http://i31.tinypic.com/2re1r3b.jpg Ten pad mi juz nie jest potrzebny ale przestały działać porty USB.

Pare godzin temu kupilem sobie nowa karte na pci-e. Podczas uruchamiania systemu wyskoczylo mi nowe urządzenie o nazwie: "Mostek PCI do PCI" chcialem je zainstalowac ale wyskoczyl błąd: http://i28.tinypic.com/2cgeixx.jpg Karta mimo zainstalowanych sterowników z cd nie jest wykrywana :?

Dodam jeszcze że pare dni przed podłączeniem pada chciałem zaoszczędzić troche miejsca na moim szalonym 60GB i przeczytałem że moge usunać zawartość folderu C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository - wydaje mi się że tutaj tkwi problem :confused:

Przydało by się aby obeszło się bez formatowania... :frowning:


(Yole) #2

spróbuj zainstalowac raz jeszcze sterowniki od płyty głownej. BTW polecam przed każdą instalacją zrobić sobie kopie wszystkich sterowników - jak to zrobić - tutaj jest fajny artykuł o programie DriverBackup - działa rónież z systemem Vista

http://netimpress.pl/index.php?article,id63


(Manikcs) #3

Odinstalowalem sterowniki, usunołem nieznane urządzenia z menadżera, zainstalowałem jeszcze raz i teraz sytuacja wygląda tak: podczas uruchamiania systemu Vista instaluje jeszcze raz "Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)" (bo wcześniej były dwa na liście urządzeń. Nie rozumiem czego tych samych sterowników co do pierwszego kontrolera nie używa ale kto m$ rozumie :P) i jeszcze jakieś "Nieznane urządzenie" i ten cholerny Mostek PCI. Pendrive został wykryty raz i tyle :expressionless: Tu screen http://i31.tinypic.com/2yoptgl.jpg IMO te nieznane urządzenia to: OpenHCD hosta USB (czy coś takiego bo wcześniej to mialem w kontrolerach USB) i Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB). Co teraz :expressionless:

EDIT

Po jeszcze jednym restarcie jest jeszcze inaczej :?

Po instalacji wyskoczylo takie cuś:

A w menadżeże jest tak:

EDIT2

A co z tym PCI-E bo nie moge w CS'ka popykać :roll:

W dniu 10.06.2008 , o godzinie 22:58 został dopisany post przez manikcs

Temat do zamknięcia - format poszedl :expressionless:


(Newton) #4

Przyczyna problemów z usb jest opisana w tym newsie http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8744


(Lukasz24161) #5

Mam problem ze sterownik do karty wideo gdy oglądam film to sie scina i to samo gdy w cos gram niewiem gdzie ich szukac czy ktos zna str. ze sterownikami do Toshiba P200D prosze o pomoc