Problem z instalacją sterowników

Mam mały problem z instalacją sterowników do karty sieciowej Tp-link Archer TX3000E. Przy próbie instalacji sterowników wyskakuje komunikat: Jeden lub więcej problemów spowodowało niepowodzenie instalacji. Rozwiąż problemy, a następnie ponów próbę instalacji. Co może powodować ten problem? W załączniku dorzucam screena jak i logi z instalacji.

obraz_2022-07-15_120329789
Intel®_Software_Installer_20220715120226.log (25,5 KB)

Spróbuj ze strony tp-link…

To są sterowniki ze strony tp-link. Jakbyś nie wiedział ta firma łączy się ściśle z intelem.

A instalujesz właściwy?
Bo jest kilka wersji sprzętowych.

Tak instaluję właściwy. Mam wersję sprzętową V1 co sprawdziłem na naklejce. Wcześniej te sterowniki instalowałem i wszystko było dobrze. Teraz chciałem te sterowniki przeinstalować i tutaj takie coś.

Spróbuj

Pobrałem z tej strony

A inne sterowniki?
Mogą się instalować w tle i dlatego masz taki problem.
Jak się zainstalują wszystkie z Windows update, ponów instalację

Nie mam innych sterowników w tle. Być może to wina antycheata Vanguarda który często blokuje jakieś pliki. Sprawdzę to

Masz najnowszy net.framework i visual c++ redistributable?

Mam wszystko najnowsze. Problem dalej występuje

Tak było dawniej, jeśli się nie mylę powinieneś zainstalować Intel proset wireless, tak jak na filmie

Może teraz nie trzeba, aktualne sterowniki z Windows Update i aplikacja z Microsoft Store.

Na filmie jest pokazany trochę przestarzały sposób. Jak już mówiłem sterowniki instalowałem tym sposobem i wszystko było dobrze. Teraz chciałem je przeinstalować. Najpierw odinstalowałem kartę sieciową i sterowniki z menedżera urządzeń a potem chciałem zainstalować sterowniki na nowo. W dalszym ciągu jest błąd który oczywiście nie pojawia się nikomu tylko mnie w całym internecie.

A kiedy instalowałeś po raz pierwszy?
Mogło się trochę zmienić.
Jeśli Byś wypakował pliki instalacyjne do folderu i zainstalował przez menedżer urządzeń?
Windows 10 ma wbudowane… większość urządzeń powinna być wykryta i zainstalowana automatycznie.

Ogólnie jest to chyba moja 4 instalacja sterowników. Do tej pory 3 instalacje przebiegały dokładnie tak samo i były tak samo bezproblemowe. Trzecia instalacja na pewno nie była później niż 4 miesiące temu. Spróbuję napisać do supportu tp-link i może oni coś na to poradzą.

Ten cytat mówi ci coś?

Po wyłączeniu vanguarda problem dalej występuje i tak

Może trzeba instalować nowy sterownik tylko po jawymym opisie, że TP-Link/Intel naprawiają luki 0-day.

Log który wstawiłes informuje o „Error 0x80070001” , błędy instalacyjne ale z reguły z windows update
Wskazuje na scieżkę. „C:\Windows\Temp{3328A58A-4610-4D73-AECD-738FE1DBC915}.cr\WirelessSetup.exe”
Ale nie ty jeden masz ten problem. i nie z ta kartą
Spróbuj
W wierszu poleceń( administrator) wpisz i uruchom.
sfc /scannow.
Wstaw wynik
Odinstaluj sterownik przez jakis „…unninstaler”. Wszystko, z wpisami rejestrów włacznie
Uruchom w Start „włacz i wyłącz…”
Sprawdź czy karta na windowsowym działa. Zainstaluj ponownie sterownik
Jesli dalej nie działa to zajrzyj tu Clean Installation of Wireless Drivers

P.S. Nie daję zadnych gwarancji ze to zadziała ponieważ nie mam pojęcia co robiłes z systemem skoro

Dlaczego?

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.