Problem z instalacją systemu na nowym sprzęcie PC

Witam, parę dni temu dotarł do mnie nowy sprzęt:

  • Intel Core i5-6400 2,7 GHz 6MB cache s. 1151 Box

Może masz starą mysz na ps2-ta powinna zadziałać,są również adaptery z ps2 na usb.

A czy tutaj problemem nie jest Skylake i brak obsługi kontrolera EHCI? Instalka Win7 nie radzi sobie z nową platformą.

Hmmmm problem w tym że nie posiadam starej myszki ani adapteru aby podłączyć myszkę USB :-(.

asus4everco masz na myśli? Bo nie wiem o co ci chodzi :frowning:

Hej,

Próbowałeś zmienić port USB, do którego podłączasz myszkę? 

W BIOSie masz włączoną obsługę klawiatur USB (USB Legacy Keyboard Support)?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, tak do każdego portu wkładałem myszkę i w żadnym nie działa, co do ustawień w biosie to zapewne jest ustawiona skoro mysz w biosie działa a podczas instalacji win 7 nie działa :-(.

Wydaje mi się że tu będzie problem Skylake :frowning:

sprawdź z myszą pod PS2 

starszy temat ,ale właśnie dotyczący myszy :slight_smile:

http://pclab.pl/news61454.html

 

Hej,

Właśnie ta opcja ma działać tak, by mysz działała w czasie instalacji systemu. A jak kwestia klawiatury? Ona też nie działa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to już wiadomo dlaczego nie działa mysz USB.

Dziwne jest to że w żadnym porcie nie działa a z tego co wyczytałem to płyta posiada 2xport 2.0 i 4xport 3.0 więc w porcie 2.0 powinna działać a nie działa, działa jedynie w biosie.

Hej,

  • A jak klawiatura? Ona działa w czasie instalacji systemu?
  • Masz w BIOS’ie opcję przestawienia działania portów USB w tryb tylko USB 2.0?

Pozdrawiam,

Zobacz czy na plycie ze sterownikami od płyty głowniej nie ma sterownika, który rozwiąże twoj problem.

 

BIOS akurat często obsługuje myszy i klawiatury domyślnie po to, aby móc zmienić opcje działania myszy i klawiatury poza BIOSEM.

Wiec jeśli działa w biosie to nie koniecznie poza nim. np tak jest w starych DELL GX coś i pewnie w nowych.

Zajrzyj jeszcze raz do biosu i poszukaj ustawień usb i ogólnie mówiąc urządzeń wejścia, przy dobrym ustawieniu powinno ruszyć.