Problem z instalacją systemu Win XP oraz formatem dysku

Witam

Ostatnio na laptopie “rodzinnym” coś padło… Podczas odpalania się windowsa XP pojawia się niebieski ekranik i od razu resetuje się komp i do wyboru pojawia się ekran do wybory trybu awaryjnego itp. Co by się nie wybrało dzieje się ciągle to samo podczas wczytywania już pierwszego obrazka Wina, Po prostu niebieski ekran na sekundę i reset :confused:

Próbowałem z bootować Windowsa i nadinstalować go jeszcze raz, ale podczas wczytywania i instalacji (pierwsze wczytywanie się systemu, jeszcze na niebieskim tle, nie mam możliwości wyboru kompletnie niczego) pojawia się niebieski błąd i resetuje sie wszystko :confused:

Uzyłem za to Hiren bootcd i wykorzystując MIni XP udało mi się go odpalić, ale na początku od razu pojawia się błąd o dyskach… Po wejściu w “mój komputer” widzi dyski c i d ale nie mogę nic z nimi zrobić :confused: ani wejść w pliki ani wybrać jakiekolwiek opcje :confused:

Starałem się za pomocą programów tam dostępnych miałem problem ze skanem dysku. co prawdą nie znałem tych programów i wiele sprawiało mi wielki problem, ale odniosłem wrażenie, że niektóre w ogóle ich nie znajdywały, a jeden który udało mi się odpalić wykazywał same złe sektory…

Dodatkowo mogę dodać, że jakimś programem za pomocą komendy " format c: niby go sformatowałem, ale po restarcie kompa i tak włączył się ekran startowy windowsa i nic się nie zmieniło :confused:

Czy jest szansą żeby padł mi całkowicie dysk?? bo obawiam się najgorszego i brakuje mi pomysłów co mógłbym zrobić…

Wskazuje to na padnięty dysk lub jego dogorywanie.

W Hirens boot cd uruchom HD Tune (wstaw zdjęcie z zakładki Health).

hiren3.gif

Wydaje mi się że w twoim przypadku pomoże low-format i dysk będzie jak nowy (jeżeli to rzeczywiście problem dysku). Jednak jeżeli chodzi low-formatowanie, to parę uwag: nie należy robić go zbyt często, bo skraca życie dysku, szczególnie kiedy mówimy o dysku SSD w laptopie, po drugie, różni się on tym od zwykłego formatu, że wszystkie dane zostaną doszczętnie wymazane, nie tylko z tablicy plików, jak w przypadku normalnego formatu. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to poszukaj w internecie. Ja low-format robię programem HDD Low Level Format Tool. Trwa to zwykle długo ale gwarantuję że dysk będzie pięknie chodził. :smiley:

BrUc3 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Po 1 nazwę tematu zmieniłem mam nadzieje, że teraz będzie ok. Mało czasu spędzam w domu i niestety nie miałem możliwości dokładnego zapoznania się z powyższymi tematami.

po 2 wracając do zepsutego laptopa wrzucę tu kilka obrazków i mam nadzieje, że to pomoże.

Zacznijmy, że od razu po włączeniu Mini XP pojawia się taki błąd:

fudy.th.jpg

Co do programu HD Tune to proszę oto screeny z niego:

  1. zakładka Health jest całkowicie pusta:

w0hn.th.jpg

  1. W pierwszej zakładce jak chce wykonać skan pojawia się od razu taki problem i na tym koniec:

rxmx.th.jpg

  1. za to w ostatniej zakładce skan trwał kilka sekund i oto niezbyt zadowalający wynik :confused:

7yw6.th.jpg

Jutro pewnie będę mieć wieczorem trochę czasu to spróbuje wykonać Low format, bo dziś nie miałem na to kompletnie czasu, ale też mam wątpliwości żeby to w czymkolwiek pomogło ;/

sądzę że na tym dysku już sobie nic nie zrobisz, bo jest on doszczętnie zniszczony, spójż na zdjęcie nr.4, całe pole jest na czerwow czyli dysk całkowicie uszkodzony. lepiej kup sobie nowy i na nim rób cokolwiek.

Zobacz jeszcze na HDD Scan Old version czy będzie wyświetlało smart czy pusto i czy skan będzie możliwy . Hirens Boot cd ma jeszcze MHDD .Tylko przed jego uruchomieniem żeby dysk był widoczny przez program jak dysk sata. Włączone do pierwszego gniazda sata na płycie głównej i ustawione w biosie w emulacji trybie ide np. sata mode na contabile czy podobnie w zależności od płyty głównej a w zasadzie wersji biosu i jakie ma dokładnie pozycje i możliwe ustawienia. Smart w MHDD wyświetla się wciskając bodajże F8 a skanowanie F4 za 1 razem pojawi się menu i jeszcze raz F4 i powinno ruszyć skanowanie. Albo wpisać ręcznie na czarnym tle scan i enter. Więcej szczegółów obsługi MHDD można znaleźć w internecie jak zdecydujesz się użyć ten program.