Problem Z Instalacją Systemu Windows - Błąd Odczytu Dysku

Jestem nowy na forum, więc jeśli coś zrobię źle, proszę o wyrozumiałość… :smiley:

Mam problem i pilnie poszukuję odpowiedzi!

Historia jest długa, więc może krótko opowiem wszystko po kolei…

Pewnego dnia wpadłem na genialny pomysł, żeby w moim komputerze zainstalować oddzielny dysk twardy, więc kupiłem dysk i dwie kieszenie wewnętrzne…

Podłączyłem kieszenie do komputera i włożyłem dysk…

Na jednym pracowałem już wcześniej i był na nim zainstalowany system, drugi był świeżo po formacie, nic na nim ne było…

No więc chciałem, żeby dyski pracowały oddzielnie, to znaczy, że na jednym i na drugim musiałby być zainstalowany Windows…

I tu zaczął się problem… ;/

Wyjąłem dysk systemowy i włożyłem drugi, pusty…

Czytałem wcześniej, że gdy instalacja się nie rozpoczyna, trzeba wejść do BIOS’u i ustawić opcje BOOT, aby CD/DVD były na pierwszym miejscu i tak dalej…

Po wykonaniu tej czynności zapisywałem ustawienia i resetowałem komuter, tak jak było w instrukcji…

Włożyłem płytę z Winowsem i wcisnąłem Enter, ale na czarnym ekranie pojawił się komunikat:

Błąd Odczytu Dysku

Wciśnij Ctrl + Alt + Delete, aby zresetować

I tu jest właśnie problem…

Może rozwiązanie jest dziecinnie proste, ale ja nie znam się super na komputerach… ;/

Nie jest to raczej wina dysku, bo po włożeniu do kieszeni obu dysków wyświetla się i działa normalnie…

Próbowałem już kilka razy, bez rezultatów…

Będę wdzięczny, jeśli ktoś mi pomoże…

Czekam na odpowiedź i przepraszam, jeśli coś źle napisałem lub powtórzyłem identyczny temat… :smiley:

Włóż wszystkie dyski i podłącz. Wkładasz płytke i odpalasz z niej kompa i instalujesz system na jednym dysku. Jak zainstalujesz na pierwszym to nie wyjmujesz dysków tylko instalujesz na drugim dysku system.

No cóż…

Albo niezbyt zrozumiałem albo nie o to mi chodziło…

Na jednym dysku jest system, programy, gry, wszystko, z niego teraz piszę…

Drugi jest kupiony, niczego na nim nie ma i jak włożę oba na raz do kompa to Winows wykrywa dwa dyski…

A Windowsa chcę zainstalować na tym jednym, gdzie jeszcze nic nie ma… :smiley:

Czy jest taka możliwość, żeby włożyć oba twarde dyski i włączyć kompa (Windows również się włącza) , następnie włożyć płytkę instlacyjną dla Windowsa i zainstlować go na dysku, gdzie jeszcze nie ma systemu?

Mam nadzieję, że nie strzeliłem głupoty… :smiley:

Czekam na odpowiedź!

Stary dysk ustawiasz jako slave, a nowy jako master (zworki na dysku). Wystartuj kompa z płyty i instalujesz instrukcja.

A jak to ustawić? xDD

Pisałem, że jestem ciemny… :smiley:

Swój stary dysk zostawiasz w spokoju. Zostaw go podłączonego na końcu taśmy. Drugi podpinasz w środku i ustawiasz go na slave.

Jak to zrobić? Z tyłu dysku obok gniazda taśmy sygnałowej jest zworka:

http://www.tomshardware.pl/howto/200209 … iftung.jpg

Musisz ją przestawić na slave

(Sam rysunek pochodzi ze strony http://www.tomshardware.pl/howto/20020904/diy-10.html i tam możesz dowiedzieć się więcej na ten temat).

To który mam tak ustawić i co mi to da?