Problem z instalacją systemu XP

Na zestawie uruchamia się Knopix 5.1 jest dzwięk LAN internet.

Nie mogę zainstalować WIN XP, a dysk jest sprawny

Czy to wskazuje na przekłamania CDR?

Wyrzuca komunikat, że potrzebna jest oryginalna płytka instalacyjna, a jest z hologramem i dobra. :frowning:

A co to za komputer ?, może jakiś firmowy i potrzebuje firmowego XP specjalnie do tego zestawu. Jeśli dysk, pamięć i reszta jest sprawna na 99 % kompów instalacja XP rusza poprawnie - usuń również z dysku wszystko - zrób mu zerowanie ma być jak nowy.

Spróbuj również z inną płytą instalacyjną XP.

Nie firmowy kiedyś się normalnie instalował XP.

http://tablica.pl/oferta/tani-komputer-na-czesci-do-naprawy-ID1thZl.html

Nie ma stacji dyskietek a nie wiem czy na dysku jest odpowiedni system plików. Używałem go do kopii zapasowych.

Czy jak jest goły dysk to muszę najpierw z dyskietki sformatować i założyć partycje? :frowning:

Nie, wszystko zrobisz za pomocą instalatora XP.

Zadałem głupie pytanie bo instaluję system tylko raz a potem tylko obrazy wykorzystuje.

:smiley:

Czyli chyba jednak na przemiał poza dyskiem obudową i grafiką.

Dodane 10.09.2012 (Pn) 19:09

Nie na przemiał:

-Przesterowany kontroler IDE przy 1800MHz przy 1500 wszystko OK. Powoduje to niemożność m. in. niemożność botowania.

-Mikropęknięcia na płycie WINxp można było ją skopiować na innym DVDR CDR nie potrafił odczytać. CDR do wymiany i instalacja z innej instalki

-Poluzowany kabel przy wtyczce zasilacza. Powodowało to dziwne resety. Zaciśnięty kabel.

-Wymiana baterii BIOS po 12 latach chyba nie zaszkodzi

-Podkładki pod śruby mocujące płytę główną (miało to związek z tymi resetami) Nie zaszkodzi.

i system botuje się szybciej niż w Asus P5K, P5B ale tylko bootuje… :slight_smile: