Problem z instalacją systemu XP

Próbuje zainstalować na laptopie HP system Windows XP Professional. Kiedy instalacja systemu ma pokazywać że do końca instalacji zostało 39 minut to pojawia się komunikat że “Zasoby systemu są niewystarczające do ukończenia operacji API”(lsass.exe) i po chwili laptop się wyłącza. Ktoś może wie co jest nie tak?

Podobny problem: Instalacja XP - Zasoby systemu są niewystarczające…

w biosie dysk z AHCI trzeba przestawić na IDE

Widziałem ten temat jak szukałem odpowiedzi w Google, jednak chciałbym na razie nie instalować innego systemu.

Czytałem coś na ten temat w necie ale w tym laptopie nie ma takiej opcji. Chyba że jest ale pod inną nazwą ale nie mam pojęcia pod jaką może być. Dodam że laptop to HP G60-243Cl. Jeżeli będzie trzeba mogę stawić zdjęcia z biosu to może ktoś będzie widział co przestawić żeby w końcu ta instalacja systemu poszła dalej.

Zastanawiam się, czy to nie przez to, że xp nie rozpoznaje sprzętu. Instalacja rusza, a potem jest wielkie nic. Jakby zintegrować z XP w n-lite sterowniki do tego HP, takie pod XP? Znalazłem coś takiego: http://translate.google.com/translate?h … %26hl%3Dpl

Dodawanie do systemu sterowników w ten sposób to za bardzo nie chcę mi się bawić. Już to kiedyś próbowałem robić żeby nie instalować za każdym razem sterowników i innych dupereli na swoim PC to dużo zabawy z tym jest.

Ktoś już kiedyś instalował na tym laptopie Vistę i i zainstalowała mu się bez problemu. Dzisiaj próbowałem zainstalować Ubuntu i również wszystko ładnie się zainstalowało. Jedynie ten nieszczęsny XP nie chce dać się zainstalować. Kilka chwil temu próbowałem jeszcze raz zainstalować XP to mi tym razem taki błąd się pojawiał http://imageshack.us/photo/my-images/96 … .jpg/?sa=0

taka opcja musi być w biosie to jest tak potocznie sposób komunikacji dysku z płytą i są trzy IDE,AHCI,RAID musisz mieć opcje gdzie masz do wyboru IDE i AHCI nie ma biosu bez tego

W biosie są takie dostępne opcje http://imageshack.us/g/1/10164987/ W chodziłem w każdą zakładkę i nie widziałem takiej opcji.

zobacz na str producenta dysku lub laptopa czy nie udostępniają specjalnego mikroobrazu iso, który trzeba wypalić na płytce i z niej uruchomić komputer. potem trzeba wpisać specjalna komendę, wtedy bios zmienia tryb pracy dysku. i można spokojnie instalować xp. z vistą czy win7 problemu tego nie będzie bo systemy te obsługują ona tryby pracy dysku

zobacz jeszcze http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … ct=3860190

Poszukam. Jeszcze dodam że te błędy co wyżej podałem to one nie zawsze się pojawiają. Czasem po prostu przy 39 minucie instalacji systemu kursor myszki się zawiesza i laptop się za kilka sekund wyłącza. Co ciekawe dziś znowu spróbowałem zainstalować system i co ciekawe instalacja ruszyła, ale w momencie kiedy system chce żeby ustawić zegar zaraz się wyłączył.

Dodane 26.05.2013 (N) 15:04

W końcu udało mi się zainstalować system na tym laptopie. Chyba była zabrudzona płytka bo jak na nią nachuchałem i wytarłem podkoszulkiem to od razu instalacja ruszyła, chociaż to może być przypadek że taka akcja pomogła.

Może ktoś wie skąd pobrać sterowniki do tego laptopa. Na stronie producenta niema, są jedynie do Visty i 7. Pobrałem jeszcze sterowniki ze strony Nividii i niby się zainstalowały ale efektu i tak nie widać.