Problem z instalacją systemu z XP na 7

Witam.

Mam problem dotyczący zainstalowania windowsa 7 64bit posiadam na ten moment XP 32bit

Nie da się zainstalować go na włączonym systemie bo nie może się zaktualizować z 32bit na 64bit .

Gdy ustawiam bootowanie płyty . Del/Adventured Bios features/first boot device/cd rom/saved&exite setup

Pojawia mi się “loading files” a następnie starting windowsa 7 , następnie ładuje się ten cały pasek i wyskakuje mi tapeta z windowsa7 z samym kursorem po przeczekaniu 15minut zrezygnowałem bo nic się nie działo. Dodam że miałem kiedyś zainstalowanego windowsa 7 ale wyłączyłem któregoś razu z listwy i padł, na jego miejsce zainstalowałem XP bo miałem pod ręką.  Prosze o pomoc bo spędziłem na tym 3 godziny i nic nie wymyśliłem . 

Dodam jeszcze nazwę procesora bo jak widziałem do czegoś to jest potrzebne  :? Intel Core 2 Duo 2.21 2.20 ghz .

Proszę o pilną pomoc :) 

Nie ten dział. :wink:

Sprawdź dysk czy nie ma bad sectorów .

Np. programem HD Tune. :slight_smile:

Nie da się. Musisz usunąc partycję i poniownie stworzyć bo jest inny system plikuw 32 i 64. Na 32 jest MBR a na 64 GPT. Można też przekonwertować ale straci sz wszytkie dane. Jak uruchomi ci się płyta wchodzisz z zaawansowane, usuwasz partycję, tworzysz nową i formatujesz.

 

System plików jest taki sam: NTFS. GPT - to inny rodzaj partycji - owszem, lecz nie jest on wymagany dla systemu 64- bitowego. Natomiast nie da się uaktualnić systemu 32 -bitowego do 64 - bitowego, wynika z zupełnie innych przyczyn, o których nie będę się rozpisywał. Tak więc - nie trzeba usuwać partycji, wystarczy ją sformatować (lub usunąć poprzednią wersje systemu 32 bitowego - czyli nie tylko katalog Windows, ale i pozostałe katalogi systemowe), i zainstalować system 64-bitowy. Pozostaje jeszcze kwestia ochrony sektora rozruchowego i ewentualnych ustawień w BIOSie, ale bez wiedzy jaką delikwent ma płytę główną - można tylko sobie gdybać.