Problem z instalacją systemu

Zastosowałem się do jego rad i nadal jest to co wyżej napisałem wraz ze zdjęciem

Jest to dziwna sytuacja, bo na ekranie nie ma żadnych istotnych błędów. Jak długo czekałeś na tym ekranie zanim zrezygnowałeś?
Możesz pokazać zdjęcie w którym miejscu dopisujesz parametr nomodeset?

1 polubienie

A więc mam coś takiego

w tym miejscu naciskam tabulator pojawia mi się takie coś i tutaj wpisuję tą komendę a potem ukazuje sie tamto

To manjaro ma jakiś skopany instalator :wink: Parametr no modeset prawdopodobnie wybierzesz w tym pierwszym oknie w sekcji drivers która jest pod ustawieniem układu klawiatury i języka. Możesz tam też spróbować wybrać inny sterownik graficzny jeśli będzie taka opcja.

1 polubienie

W tej sekcji mam tylko coś takiego

No fakt, tam się wklepuje nomodeset gdzie pierwszy raz to robiłeś (nie doczytałem), ale spróbuj wystartować system na własnościowych sterownikach (nonfree)

1 polubienie

No troche to pomogło lecz zaczęło co chwile mrugać coś takiego

na chwile pojawia się to jest czarny ekran i znów sie5to pojawia i tak w kółko

Znalazłem coś takiego https://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-1234983.html

Właśnie też to czytam i piszą, że to jakiś bug z twoją płytą główną. Spróbuj dodać te parametry o których wspominają pci=nomsi,noaer

1 polubienie

Wielkie dzięki za pomoc udało się masz u mnie browara :slight_smile:

To pewnie nie koniec kłopotów, bo trzeba będzie skonfigurować Gruba z tymi parametrami, ale na razie zainstaluj i zaktualizuj system. Później się zobaczy :wink:

2 polubienia

Okey mam jeszcze jeden problem gdy próbuję zainstalować linuxa na dysku twardym to wszystko niby jest dobrze

i pisze żeby uruchomić komputer ponownie ale gdy go restartuje to nie wykrywa żadnego systemu wiesz o co może chodzić?

Ustaw w BIOS startowanie z dysku na którym zainstalowałeś Linuksa.

1 polubienie

A wiesz gdzie to mogę ustawić?

Zakładka Boot i tam wybierasz kolejność dysków.

1 polubienie

takie coś mam

system 32bitowy? Procesor intel, nie amd?

Wiece jak to wklejam do komputer świata, nie po to tłoczyli i nie po to wydalismy 10zł aby po chwili pobierać.
Aż dziwne że nie ma livecd i nie ma pulpitu :confused: oby to nie był netbootlodader bo to wkurza naj.

1 polubienie

Twój sprzęt wyjątkowo nie lubi się z Linuksem :laughing:
Sprawdź czy na tym ekranie możesz się przełączyć na jakiś terminal (kombinacja klawiszy przykładowo [alt]+[ctrl]+[f2]) i poczekaj na @marcin82, albo @Domker to ci wytłumaczą jak wyedytować pliki Grub, aby dodać te parametry do płyty głównej i może jak zainstalować sterowniki do grafiki pod Manjaro :wink:

1 polubienie

Tak najwidoczniej mój komputer nie za bardzo lubi innych systemów niż windows. Mam cos takiego

Tutaj możesz powtórzyć to co w instalatorze, czyli klawisz “e” i na końcu linii dopisać pci=nomsi noaer ale to działanie jednorazowe. Żeby Grub je zapamiętał trzeba po uruchomieniu systemu dopisać mu to do plików konfiguracyjnych, a nie chce mi się czytać jak to robić, bo nie lubię Gruba (wolę lilo :smiley: ) Dlatego poleciłem poczekać na chłopaków, bo się na tym znają :wink: