Problem z instalacją systemu

Witam, mam problem z instalacją innego systemu niż windows próbowałem zainstalować linuxa nie działa mam nawet płyte z komputer świata z linuxami i nic próbowałem również zainstalować remix os ale to również nie działa proszę o pomoc

Nie działa czyli? Płyta się nie bootuje? Masz jakiś komunikat błędu? A może coś innego?
Na jakim urządzeniu próbujesz zainstalować Linuksa?

Napisz bardziej konkretnie, czy jest to problem z bootowaniem,
czy jakiś błąd podczas instalacji.

spróbuj wyczyścić płytę , może jest zatłuszczona od paluchów.

No niby się wszystko robi a za chwile czarny ekran i nic

Co masz na myśli “się wszystko robi”, i w którym momencie następuje czarny ekran?

A więc mam ekran wyboru 4 linuxów manjaro, antix, lubuntu i bodhi i gdy wybieram obojętnie jakiego to pokazują mi się linijki instalacji a za chwile pojawia się czarny ekran inaczej jest tylko z antix bo tutaj się zatrzymuje na tych linijkach i tak jakby się ekran zaciął i nic potem się nie dzieje

Podaj dokładnie jaki masz sprzęt. Napisz z jakiego roku jest ta płyta - może link do opisu jest w gdzieś w sieci?

Rozumiem, że Windows normalnie działa. Ściągnij aktualny obraz, np. Manjaro Linux. Nagraj na płytę lub utwórz bootowalny pendrive:
https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Burn_an_ISO_File .

Tak jak pytał rgabrysiak na jakim sprzęcie usiłujesz instalować linuksa?
Podaj jego specyfikacje.

Sprzęt to: płyta p5vd2-mx 1gb ram ddr2 pentium d 915 zasilacz 300w grafa asus 9500gt 1gb

A i instaluje przez płytę z komputer Świata 9/17 więc obrazy są najnowsze

Z menu tej płyty wybierz Manjaro. Powinieneś zobaczyć takie menu:
http://la-vache-libre.org/wp-content/gallery/manjaro-test/manjaro-14-reboot.jpg .

Ustaw się na pierwszej pozcyji Start Manjaro Linux. Wciśnij tabulator. Na dole na obrazku widzisz linie “Boot Options” Dopisz tam nomodeset. Wciśnij Enter. Zobacz czy wystartuje.

Też to kupiłem, więc się podpinam !
Ale jeszcze nie instaluje.

Kiedyś nie raz instalowałem linuxy dodane do miesięcznika tego typu…
To na stówe ! NIE są gotowe systemy do zainstalowania z płytki, wybierz który linux chcesz, z kopiuj jedno iso na pulpit i programem do robienia obrazu najlepiej na pendrive (nie tracisz płyty, ale czyści ci dane więc najlepiej jeśli posiadasz 2 paluchy).
Zmiana bootowania na usb.
Polecam Manjaro (+grub2 który akceptuje skiny) i powinno być livecd testujesz jak działa przed instalacją.
Instrukcję znajdz jak poprawnie ustawić Partycje ! To jest bardzo ważne ustawisz za mało będzie nie wydajnie !

1 polubienie

No właśnie nie mam takiego czegoś…

Nie wiem jakim wynalazkiem jest ta płyta, ale prostszym rozwiązaniem będzie samodzielne pobranie obrazu ISO wybranej dystrybucji Linuksa, następnie nagranie go na płytę tudzież stworzenie bootowalnego pendrive.

No dobrze ale gdy kiedyś próbowałem zrobić tak jak Pan napisał to było niestety tak samo :frowning:

Okey to spróbuje twojej porady i dam znać czy się udało

A więc zrobiłem tak jak mi poradził gosciuW7 i mam takie coś jak na zdjęciu i dalej nic nie idzie

A więc próbowałem odpalić linuxa poprzez wirtualną maszynę i tutaj wszytko działa

Dlaczego nie zastosujesz się do porady @marcin82 i nie dopiszesz do parametrów startowych nomodeset?
ps.
Dlatego ktoś mu dał dopisek “ekspert” obok nicku, aby uświadomić użytkownikom, że zdarza mu się wiedzieć o czym pisze :wink:

1 polubienie