Problem z instalacja systemu

Witam!

mam taki problem siedzialem na kompie i ukazal mi program antywirusowy ze mam wirusa komp sie automatycznie uruchomil ponownie ale dochodzil tylko do momentu gdzie powinno ukazac sie WINDOWS XP… ale nie pokazuje tego tylko ciemny obraz i juz dalej ani rusz…wiec ztwierdzilem , ze zrobie format i zainstaluje system na nowo zrobilem format i teraz jak chce zainstalowac system wrzucam plytke czyta ja klikam dowolny klawisz ukazuje sie napis ze sprawdza konfiguracje i po tym powinien kopiowac jakies tam pliki ale to sie nie ukazuje tylko ponownie ciemny obraz i ani rusz kolega mi powiedzial , ze karta graficzna mi siadla:/?? ale wolal bym jeszcze sie popytac tutaj moze ktos mial podobny problem ?

z gory dzieki za pomoc

POZDRAWIAM!

Podmień kartę na inną to się przekonasz.

Złączono Posta : 01.05.2006 (Pon) 14:24

karty graficzne nVIDA powodują taki problem :!:

Jaki masz dysk ATA czy SATA :?:

ja mam karte graficzna Radeon 9200 nie wiem jaki mam dysk ale jak powoduje taki problem to co trzeba zrobic zeby usunac problem ? zamienic karte graficzna?

Zresetuj bios na default,ustaw co trzeba i zapisz Save - sprawdź kompa.

Zdejmij(usuń partycję systemową),załóż i sformatuj i instaluj XP.

Wszystko tu - czytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Karta grafiki ATI więc nie powinno być problemu.

Jak dysk Sata - poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a0c81f3f69

jak ma to zrobic skoro ten etap jest po sprawdzaniu konfiguracji sprzętowej, a u niego przecież na tym wysiada :slight_smile:

Ile masz modułów pamieci RAM, jeśli 2 to spróbuj wyjac jeden, może Ci sie ram wyłozył, albo skoro AV podniósł alarm i nie chciał sie win ładowac to moze jakis wirus Bootsectora ???

Najnormalniej w świecie za pomocą instalatora z XP,wykluczy to problem dyskowy.

Nieraz trzeba poczekać nawet kilka minut,aby ruszyła instalacja.

Sprawdź sprzęt jak pisałem,szczególnie pamięć,płytę CD z XP.

Zastanów sie co piszesz.

Najpierw jest sprawdzanie konfiguracji sprzetowej komputera, a dopiero potem ten etap z menagerem partycji. Wiec kiedy siada mu na sprawdzaniu konfiguracji sprzetowej, to nie moze przejść do menagera partycji :slight_smile:

P.S No chyba ze fdiskiem, ale to juz inna bajka :slight_smile:

Może ja żle czytam jego posta,ale pisze że zrobił format ,więc prawdopodobnie za pomocą instalatora XP - czyli zabootował kompa z płyty XP,może zdjął z dysku partycję systemową, może tylko ją sformatował i następuje instalacja systemu i prawdopodobnie tu problem lub po restarcie kompa.

Możliwe że format partycji wykonał innym programem i tu może problem,ale musi dokładnie określić gdzie jest problem.

No moze tak, ale ja tylko ustalam co jest bo przecież napisałes

a z instalatora nie moze tego zrobic, bo nie dochodzi do tego etapu, wiec mógł to zrobic innym programem chocby fdiskiem

Poczekamy na wyjaśnienia przez zainteresowanego tematem - wtedy można będzie coś powiedzieć.

Bo jeśli faktycznie po zabootowaniu kompa z płyty CD z XP nie przechodzi na początku testu sprawdzenia konfiguracji kompa - lub przechodzi i tu się zatrzymuje,to nie zabootuje kompa z płyty XP - wtedy masz rację i musiał format partycji/dysku zrobić inaczej.

no własnie od poczatku próbuje Ci to uswiadomić :slight_smile:

no zrobilem format przez dyskietke startową od win98 (robilem tak juz kiedys)i teraz nie moge zainstalowac win xp ani nawet win 98 wiec nie wiem o co chodzi nigdy nie mialem podobnego problemu a przy tych partycjach sie gubie na fdisk:P wiec proponujecie wyjac ram (bo mam 3kości)???

Przeczytaj co napisaliśmy.

Sprawdzenie kompa dokładne,reset biosu,sprawdzenie pamięci i reszty - może coś padło.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Na początek zrób tak:

  • obsadź I bank napewno sprawnym modułem pamięci,reszta wyjęta

  • odłącz dysk z taśmy sygnałowej

  • reset biosu zworką/baterią ustaw tylko co trzeba i zapisz Save.

  • sprawdzona płyta CD z XP i teraz spróbuj czy pójdzie instalacja XP i wywali brak dysku.

no to wiec zrobilem tak odlaczylem tasme od dysku i zalapal instalator poszedl dalej niebieski ekran i kopiuje pliki ale wiadomo po chwili ukazal sie ze nie wykryl zadnego dysku…a wiec co mam spalony dysk czy musze cos znim zrobic co doradzasz/cie???

A podłącz teraz dysk sprawdź jego prawidłowe podpięcie(zworka,ustawienie na taśmie) - sprawdź ustawienie dysku w biosie (czy bios wykrywa dysk prawidłowo przy starcie kompa) i zobacz czy teraz pójdzie instalacja.

Dysk podłączony i odpal kompa z dyskietki 1.44 startowej WIN98/ME

i komenda fdisk /mbr

po fdisk spacja

i próba instalacji

Jak dalej to samo

Zdejmij z niego wszystkie partycje i załóż za pomocą programu FDISK i sformatuj partycje komendą format.

Pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Lub

Weź ten dysk na inny komp i jak da radę zdejmij (usuń) z niego wszystkie partycje - ma być czysty i teraz próbuj instalacji.

Jak to nic nie da trzeba przyjrzeć się dyskowi - i tu ważne pytanie czy bios wykrywa dysk prawidłowo - jeśli nie możliwe uszkodzenie elektroniki dysku i serwis lub nowy.

Jeśli wykrywa użyć narzędzi producenta i sprawdzić dysk.

hahah dalem rade zrobilem kompa zainstalowalem system :))

PEACE FOR MY PEOPLE!