Problem z instalacja tar.bz2

Rozpakowalem juz plik tar.gz2 z tunerem gitarowym wpisuje ./configure, a nastepnie make i mi wyswietla

co mam robic? (pliki makefile.in i makefie.am) znajduja sie rozpakowanym katalogu). Mam Ubuntu z doinstalowanym KDE

A nie ma paczuszki dla Twojego systemu? Bo kompilacja programów to najlepiej na Gentoo albo Slackwarze wychodzi.

Co do Twojego problemu to spróbuj zainstalować grupę pakietów build-essential, bo prawdopodobnie make Ci brakuje.

Wygląda na to że masz jakiś specyficzny problem z jakąś konkretną aplikacją. Podaj jej nazwę/linka do archiwum. Czytałeś README? Może trzeba coś zrobić przed daniem make?

link do tunera:

http://www.idg.pl/ftp/linux_1771/Guitar.Tuner.0.1.2.html

plik README:

EDIT:

Gdy wpisuje ./configure wywala mi:

(zainstalowalem ta paczke i nadal nic :/)

U mnie configure przechodzi z fftw 3.1.2-1 nie działą z fftw2 2.1.5-3. Może masz fftw2 a nie masz fftw?

Ps przed configure dla pewności uruchomił bym jeszcze ldconfig.

jak to sprawdzic i ewentualnie zmienic?

Z tego co widzę w ubuntu masz 2 pakiety fftw-dev i fftw2. Więc zainstaluj ten pierwszy i po tym spróbuj skompilować:)

apt-get install fftw-dev

Sprawdź czy w tym folderze jest pliki makefile. Bez tego make nie będzie działać.

No przecież wkleił że wywala mu się na configure (czyli makefile nie zostaje wygenerowany) :slight_smile: . A problemem jest brak biblioteki.

wklej to najpierw w terminal sudo aptitude install fftw3-dev . Jak się zainstaluje to w tedy spróbuj ./configure

nie idzie

Fransua samo

nie wystarczy. Nauczcie się w końcu dokładnie opisywać problemy. Napisz dokładnie w którym miejscu Ci się wykrzacza.

jest ten sam blad. nie idzie polecenie “make” wywala taki sam komunikat. gdyby wywalilo cos innego to bym napisal

wpisz ./configure i pokarz co wywala.

Póki ./configure się nie powiedzie, to make nie zadziała.

http://bertozlabs.awardspace.biz/Projec … -tuner.php strona producenta, tu mogą być wszystkie zależności.

Sprawdź dokładnie czy te pakiety masz zainstalowane. Jeżeli tak, to sprawdź w pliku /etc/ld.so.conf czy masz wpisane katalogi, w których znajdują się biblioteki pochodzące od w/w pakietów i dla pewności uruchom ldconfig.

poinadto w ubuntu trzeba mieć pakiety dev