Problem z instalacją ubuntu 6.10

Witam. Zaznaczam, że szukałam na forum podobnego tematu ale takiego problemu nie znalazłam. Postanowiłam przerzucić się na Linuxa z Win XP, który coraz bardziej mnie irytuje… Wybrałam Ubuntu na dobry początek ze względu na jego domniemaną prostotę. Ściągnęłam, nagrałam na płytę jako obraz, w biosie ustawiłam na boot z płyty. Odpalił się w trybie graficznym, urzekł mnie, więc na drugi dzień postanowiłam go zainstalować… i klapa. Próbowałam kilkanaście razy cały tydzień i dalej to samo. Wyświetlało się główne okno, wybierałam język, zapisz na dysku, załadował jądro i wisi. Zdesperowana i zdeterminowana sformatowałam nawet kompa i zainstalowałam nieszczęsnego XP, z którego narazie nie zrezygnuję. Dalej to samo. Ściągnęłam Ubuntu z innej strony, nagrałam ponownie na płyte za pomocą innej nagrywarki z innego kompa, dalej to samo. Próbowałam już chyba wszystkiego… Nie wiem, gdzie tkwi problem. Unixy generalnie mają małe wymagania sprzętowe, więc to chyba nie wina sprzętu ale ehh… procesor adm duron tm 1,8 ghz, 256 ram, 80 giga hdd… Proszę o pomoc

A zrobiłaś partycje główną: ext2 lub ext3?

I partycje SWAP; jeżeli masz 256RAM to powinnaś zrobić 512 ;).

ehh, poddaję się… nie chciałam wam zawracać głowy ale oczy mnie masakrycznie pieką a chciałabym to dzisiaj skończyć. miałam pierwotnie trzy dyski, usunęłam dwa, zrobiłam nowy zatem mam dwa… zanim do tego doszłam minęło sporo czasu :stuck_out_tongue: zatem zdaję się na waszą pomoc i proszę o ogólnego, najogólniejszego tutoriala ^^ czyli główne punkty co mam zrobić po kolei bez szczegółów… dalej pomogę sobie guglami :slight_smile:

i dzienx za szybkie odpowiedzi ;0 to forum rządzi :slight_smile:

no to ja żeby nie zaśmiecać forum podczepie się pod ten temat:

otóż gdy odpalam ubuntu z live cd to nie ładuje się całe… gdy dochodzi do Enterpise Volume Management System to wyskakuja jakies cyfry w [] nawiasie oobok tych cyfr jest mniej wiecej cos takiego : bufor error I/O device dm-0 … i to nie jest wina płytki bo kiedys z tych plyt wlaczalem i bylo OK a teraz nic… klapa… probowalem tez z kilku innych cd… to samo… wie ktos moze o co chodzi?

mam tub taki jeden torturial http://www.dobreprogramy.pl/demonstracje/linux_instalacja.htm

powinno lekko pomóc :mrgreen:

Mimo że zaznaczyłaś że szukałaś to chyba kiepsko i nie na tym forum.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=124496

Jest tam wszystko co trzeba,linki i takie tam.

Edit: Poczytaj-Suma kontrolna - jak sprawdzić?Bo może to być powodem że instalacja siada.

E-em… witam ponownie :slight_smile: a więc tak: dyski mam elegancko przygotowane, nawet je wymienię:

  1. fat32 - windows [nie wiem, czy nie powinien tu był ntfs ale jest jak jest ^^]

  2. ext3 - na linuxa

  3. ext3 - na pliki użytkownika

  4. linux-swap - 512 mb

Skorzystałam z demonstracji, którą polecił mi vegossj2 (bardzo mi pomogła! dziękuję) i za pomocą GParteda podzieliłam dyski. Na początku wystąpiły jakieś błędy z mojej winy, wynikające ze złego podziału dysków i to w czasie instalacji Ubuntu… Poprawiłam te błędy i podzieliłam dyski tak, jak wymienione są powyżej ale znów to samo - po dobrym (jak mniemam) przygotowaniu dysków Ubuntu znowu wisi. Płyta jest nagrana na 100% dobrze, bo jak już pisałam, jest to drugie Ubuntu ściągnięte z innej strony niż poprzednie i wypalone z innej nagrywarki, a dalej jest to samo - wisi w tym samym momencie. Na innych komputerach odpala się prawdiłowo. Nie jest to więc wina źle sciągniętego lub nagranego błędnie pliku - przyczyna tkwi gdzieś w moim kompie… Zatem nie będę się bawić w obliczanie sumy kontrolnej, bo zwyczajnie nie ma to sensu, poza tym nie pamiętam, z jakich stron go ściągałam. Ubuntu dalej siada w tym samym momencie czyli po wybraniu uruchomienia go w trybie graficznym czy instalacji… Nie wiem, co dalej robić :confused: Schemat się powtarza - instalacja [czy w ogóle uruchomienie] Ubuntu działa średnio co 3 tygodnie :stuck_out_tongue:

Poza tym partycjonować mogę nawet w czasie instalacji Ubuntu, więc nie jest to zapewne też wina złego podziału dysków… :confused: Help!

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 0:59

no tak… widzę, że jednak nikt mi nie pomoże :stuck_out_tongue: cóż

pomagają gdy temat brzmi ktora karta graficzna lepsza,wtedy jest masa niby expertów ,ale gdy jest prawdziwy zonk,to wtedy do pomocy to malo kto…

fatalerror

Opisz moze jak wyglada wg Ciebie to “wiszenie”

Jakie bledy Ci zwraca?

Być może pomoże Ci sciągnięcie wersji Alternate Install ktora odpala się w trybie tekstowo-graficznym. Cos jak DOSoswa instalacja.

I jestes pewna, ze zaznaczylas mi zeby sie instalowal na tych partycjach ktore podalas powyzej?

Moze po prostu brakuje mu miejsca na ktore ma sie rozpakowac calosc?

Opisz swoj problem na forum.ubuntu.pl tam jest wiecej ekspertow od Ubuntu. Moze Ci cos poradza na twoj problem.

PS wersji alterante install nie ma sie co bac:)

wiatam mialem te same problemy

rozwiązanie:

jak będzie szlo ok,ok ok bedzie do wyboru instalacja,instalcja w bezpiecznym trybie graficznym to naciśnij f6 i do ukazanego wiersza dopisz po prostu wyraz noapic, i enterwcisnij= zadziala :slight_smile: