Problem z instalacją Ubuntu 6.10

  1. Słuchajcie miałem taki problem, że nie mogłem zainstalować Ubuntu 6.10 z liveCD. Normalnie działało, a teraz nie.

  2. Nie mogę z żadnej partycji wyciągnąć miejsca. Za każdym razem ten sam błąd, że się nie da bo coś tam. Znika mi partycja psuje sie wszystko i muszę ją ustawiać, Bogu dzięki, że dane nie znikają.

  3. Korzystając z okazji zapytam się jak mam naprawić dysk D: (patrz screen):

beztytu322upi2.th.jpg

Będę wdzięczny za HELP :))

Może spróbuj zainstalować Norton PartitionMagic 8.0 , miałem podobny problem (tylko u mnie nic nie działało w tym programie od początku ) , apotem ewentualnie zadaj następne pytania :slight_smile:

ze screena widze ze masz partition magic wiec zrob w pm dwie partycje dla linuksa, jedna swap (512MB) i jedna ext (tyle GB ile chcesz przeznaczyc na linuksa ale minimum 5GB)

Można jeszcze dodać że pod tym linkiem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20 jest prezentacja z opisanym krok po kroku jak spartycjonizować dysk ( tyle że dysk jest partycjonowany innym programem i odpalany z płyty , ale można skumać o co chodzi :wink: ]

No co ty ?? :slight_smile:

Zobaczę tym Nortonem.

Live cd raczej nie jest do instalacji, tylko do oglądania.

Zależy, jaki. W Ubuntu jedna płyta jest i do instalacji i do oglądania (oczywiście można ściągnąć też wersję alternate dla słabych kompów).

Coś wam się pomyliło bo od wersji 6.06 jest wersja Desktop (LiveCd + Instalator)

bartekvip nie ma to jak podać informacje dotyczące problemu :?