Problem z instalacją Ubuntu (bootowalnym z pendriva)

Mam Ubuntu zainstalowanego z WUBI i Vistę. Chciałem zainstalować normalnie Ubuntu - nie przez WUBI (tak podobno będzie szybciej działał).

Wziąłem pendriva i przez program Unebotin zainstalowałem sobie Ubuntu na pendrivie. Pomijam moje zdziwienie, że zainstalowałem starą wersję Ubuntu, bo jak widzę w Unebotin najnowszych wersji nie ma.

Mam płytę ASrocka z UEFI i nie bootuje mi z pendriva. Oczywiście ustawiłem, aby bootował z pendraka w UEFI. Po prostu przechodzi do wyboru systemu Ubuntu lub Vista. Co jest nie tak?

Mogło źle zrobic pena. A tym bardziej jak próbujesz wrzucić nowszą wersje której nie ma obsługi. Też nie raz tak miałem. Teraz jak już używam tego: http://www.pendriveapps.com/uui-univers … installer/ i narazie nigdy mnie nie zawidło.

Wyłącz bootowanie za pomocą UEFI, lub w boot menu wybierz opcję (usb) bez dopisku UEFI.

Jeśli masz taką możliwość, przełącz się na BIOS lub wyłącz secure boot w UEFI, ewentualnie pobierz najnowsze wydanie Fedory, która posiada bootloader z podpisem cyfrowym dla secure boot.