Problem z instalacją Ubuntu obok systemów Windows

Witam!

Mam dwa systemy na kompie Xp i Viste i niestety musze przyznać, że Windows znudził mi się i chciałbym zacząć z czymś nowym a dokładnie z linuxem. Dość dużo ostatnio czytałem o dystrybucji Ubuntu i nawet zamówiłem sobie wersje 7.10 Gutsy Gibbon :slight_smile: Gdy już dostałem płyte… strasznie się rozczarowałem ponieważ po uruchomieniu menu Ubuntu system nie chciał się dalej załadować. :frowning: Próbowałem odpalić w normalnym trybie i bezpiecznym a kończyło się na tym, że monitor kilka razy ledami za migotał i po chwili ukazał się ekran z informacja jak na zdjęciu. :?

ubunturs9.th.jpg

Ale że łatwo się nie poddaje to poczytałem trochę na ten temat i ściągnąłem sobie starsza wersje Ubuntu 7.05 i ta zadziałała… w końcu. Start systemu live CD przebiegł bez problemu.

Wcześniej podzieliłem dysk C: na ntfs(30GB) ext3(6,50GB) i swap (512MB) i czy wystarczy jedna partycja ext3 do poprawnego działania? W czasie próby instalowania ukazał mi się podział partycji i nie jestem pewny co i jak dalej mam ustawic aby działały wszystkie systemy wiec proszę o wyjaśnienie.

Zamieszczam zrzut ekranu i z góry dziekuje za jaką kolwiek pomoc. :slight_smile:

zrzutekranulinuxqq1.th.jpg

Pozdrawiam

Śmiało mozesz dać dalej

może się okazać że 6,5 to trochę przy mało (jak zainstalujesz dużo rzeczy)

Hehe spoko jak na początek mi wystarczy :smiley: to znaczy, że dobrze mam ustawione bo wiesz nie chcę aby mi się systemy sypneły :stuck_out_tongue: aha i jak to będzie z bootloaderem?? odpale Viste? :slight_smile:

raczej tak.

A jak nie doda automatycznie zawsze można dodać ręcznie (góra 2min)

debian dodal u mnie automatycznie viste wiec z lubudu tez nie powinno byc problemow