Problem z instalacją ubuntu

Witam proszę o pomoc. Próbuje zainstalować z pendrive Linuxa na laptopie msi ge60 apache pro obok windowsa 7. Po ustawieniu opcji zainstaluj obok windowsa wyskakuje taki błąd:

 Nie udało się odmotować partycji.

Instalator musi dokonać zmian tablicach partycji ale nie jest to możliwe, ponieważ partycje w następujących punktach montowania nie mogły zostać odmontowane.

/cdrom

Proszę zakończyć wszystkie programy korzystające z tych punktów montowania.

Spróbować odmontować te partycje ponownie?

 

Spróbuj polecenia w terminalu jako root “umount /cdrom” i ponowić instalację.

To ostatnie zdanie to jest pytanie twoje, czy instalatora? Miło by było, gdybyś cytowane treści jakoś wyróżniał. Jeżeli pyta instalator to każ mu odmontować CD.

To ostatnie pytanie to pytanie instalatora.

Nie bardzo wiem o co chodzi pierwszy raz instaluje Linuxa.

Mam możliwość kliknięcia naprzód lub wstecz. Jeśli klikne naprzód to mogę przejść dalej wpisać nazwę użytkownika, hasło i potem wyświetla się okno instalacji i piszę wykrywanie plików systemowych i nic się nie dzieje.

Napisz jaki system instalujesz (dokładnie), skąd go pobrałeś, jak nagrałeś obraz iso na cd.

Ubuntu 14.04.1PL Triumfalna Turkawka amd64 wersja 64 bitowa

Pobrałem go z Ubuntu.pl

Stworzyłem bootowalnego pendrive za pomocą Lili 

Wygląda jakby  windows 7 nie został zamknięty. Lepiej wybrać opcję partycjonowanie ręczne a nie automat.

Zapewne nie jest to źródło problemu, ale ogólnie raczej polecałbym ściągnąć i zainstalować oficjalne wydanie Ubuntu. Zupełnie nie umniejszając pracy włożonej przez polską społeczność, osobiście wolę te kilka dodatkowych programów zainstalować samodzielnie i dokładnie takie jakie potrzebuję :-)

 

Instalator zwykłego Ubuntu i tak sam zainstaluje kodeki i własnościowe sterowniki czy programy, o ile zaznaczy się odpowiednią opcję. Dodatkowo będzie też mniej pobierania i instalowania aktualizacji - ten remix bazuje na trochę starszej wersji pośredniej LTS.