Problem z instalacją ubuntu

(arek199602) #1

Witam proszę o pomoc. Próbuje zainstalować z pendrive Linuxa na laptopie msi ge60 apache pro obok windowsa 7. Po ustawieniu opcji zainstaluj obok windowsa wyskakuje taki błąd:

Nie udało się odmotować partycji.

Instalator musi dokonać zmian tablicach partycji ale nie jest to możliwe, ponieważ partycje w następujących punktach montowania nie mogły zostać odmontowane.

/cdrom

Proszę zakończyć wszystkie programy korzystające z tych punktów montowania.

Spróbować odmontować te partycje ponownie?

(sloantk) #2

Spróbuj polecenia w terminalu jako root “umount /cdrom” i ponowić instalację.

(ubuuser) #3

To ostatnie zdanie to jest pytanie twoje, czy instalatora? Miło by było, gdybyś cytowane treści jakoś wyróżniał. Jeżeli pyta instalator to każ mu odmontować CD.

(arek199602) #4

To ostatnie pytanie to pytanie instalatora.

Nie bardzo wiem o co chodzi pierwszy raz instaluje Linuxa.

Mam możliwość kliknięcia naprzód lub wstecz. Jeśli klikne naprzód to mogę przejść dalej wpisać nazwę użytkownika, hasło i potem wyświetla się okno instalacji i piszę wykrywanie plików systemowych i nic się nie dzieje.

(ubuuser) #5

Napisz jaki system instalujesz (dokładnie), skąd go pobrałeś, jak nagrałeś obraz iso na cd.

(arek199602) #6

Ubuntu 14.04.1PL Triumfalna Turkawka amd64 wersja 64 bitowa

Pobrałem go z Ubuntu.pl

Stworzyłem bootowalnego pendrive za pomocą Lili 

(adami) #7

Wygląda jakby  windows 7 nie został zamknięty. Lepiej wybrać opcję partycjonowanie ręczne a nie automat.

(-Łukasz-) #8

Zapewne nie jest to źródło problemu, ale ogólnie raczej polecałbym ściągnąć i zainstalować oficjalne wydanie Ubuntu. Zupełnie nie umniejszając pracy włożonej przez polską społeczność, osobiście wolę te kilka dodatkowych programów zainstalować samodzielnie i dokładnie takie jakie potrzebuję :-)

Instalator zwykłego Ubuntu i tak sam zainstaluje kodeki i własnościowe sterowniki czy programy, o ile zaznaczy się odpowiednią opcję. Dodatkowo będzie też mniej pobierania i instalowania aktualizacji - ten remix bazuje na trochę starszej wersji pośredniej LTS.