Problem z instalacja ubuntu

Pierwszy probloem

nie chce sie siec skonfigurowac (neo 512 mam )

2 partycjonowanie nie chce stracic danych na windows bo chce tak:

c-windows 9gb

d- gry na windows 22 gb

e- na razie pusty chce miec na linuxa 22 gb

f programy na windows 24 gb

i jak to zrobic najlepiej jak by było ze mam partycje c,d,f i 22 niepopartycjonowane i na tym automatycznie ubuntu tylko jak?

link a w linku wiele innych linków, do wielu stron do ubuntu, na których wiele odpowiedzi, do wielu pytań, dla wielu wielce leniwych osób

To się nazywa puste miejscie lub niepodzielone , tak zainstalujesz na tym Ubuntu.

P.S To juz którys Linux z koleji twój i co zaden nie chodzi :roll:

DRUGI pierwszy byl aurox ale stary

a teraz pzysłali mi tego

a jak je zrobic?

Usuwasz isntniejącą partycje :roll:

czym?

a jak juz usune to pozniej w instalatorze w kroku partycjonowanie co wziasc?

Panele Sterowania-Wdajność i konserwacja-Narzędzia administracyjne-Zarządzanie komputerem.

W instlatorze wykorzystasz istniejące miejsce.

Nie mozna zajrzeć do FAQ na temat Ubuntu :roll:

matiit , w podpisie masz coś takiego: A może… tu jest odpowiedź? - po co to tam umieściłeś i każesz innym z Google korzystać, skoro sam tego nie potrafisz?

To sięchyba hipokryzja nazywa.

W zarzadzanie komputerem >zarzadzanie dyskami mam wziąśc usun dysk logiczny ?

nie tylko to , skoro :

ja proponuje dostosowac sie do swojego podpisu , a linka masz pod napisem : Użyj tej opcji zanim zadasz pytanie masz forum ubuntu, a tam krok po kroku jak zainstalować go, żeby nie było ze nie wiesz jaki jest adres forum : http://www.ubuntu.pl zakładka forum

a jak byś niemógł znaleźć zakładki to bezpośredni link do forum to http://forum.ubuntu.pl/

nie mogłem neo zainstalowac i ZNALAZŁEM takie cos ale nie moge jakos rozgrysc

Złączono Posta : 16.03.2006 (Czw) 20:12

acha no i ja mam speedtoucha

no przecież masz wszytsko tu napisane krok po kroku :

Instalacja Speedtoucha jest nieco trudniejsza i mniej zautomatyzowana, głównie ze względu na niewolny sterownik do modemu Alcatela, który ze względu na swoją niewolność, nie może być dostarczony standardowo w dystrybucji. 


Ale po kolei. Najpierw, w konsoli należy wydać polecenie, które zainstaluje nam pakiet obsługujący modem Speedtouch (o ile nie mamy go już zainstalowanego domyślnie w systemie, co możemy sprawdzić komandą dpkg -l | grep speedtouch) pozbawiony jedynie niewolnego firmware-u oraz obsługę ATM dla PPP, poleceniem: 


sudo apt-get install speedtouch libatm1 


Ta metoda zadziała jeśli instalowaliśmy Ubuntu z płyty DVD lub jeśli mamy w tej chwili inny dostęp do Internetu (np. zapewniony przez inny komputer w sieci). W przeciwnym przypadku musimy wcześniej ściągnąć pakiety z archiwum pakietów Ubuntu, zapisać je na dysku lub pamięci FLASH i zainstalować ręcznie poleceniem: 


sudo dpkg -i sciezka_do_pakietu_z_speedtouch.deb 


sudo dpkg -i sciezka_do_pakietu_z_libatm1.deb 


Do działania modemu Alcatela potrzebujemy również dwa dodatkowe moduły: ppp_generic i pppoatm. Najlepiej dopisać je na końcu pliku /etc/modules, wtedy będą się ładowały automatycznie podczas startu systemu. 


Teraz pozostało już tylko stworzenie plików konfiguracyjnych i skopiowanie sterownika modemu w odpowiednie miejsce. Najłatwiej będzie zrobić to 

kopiując moją konfigurację. Wystarczy, po rozpakowaniu, skopiować zawartość katalogów etc i lib do odpowiadających im katalogów na własnej partycji głównej. Następnie trzeba podmienić w trzech plikach: 

- /etc/ppp/pap-secrets 

- /etc/ppp/chap-secrets 

- /etc/ppp/peers/neostrada 

nazwę użytkownika i hasło (oczywiście na własne, które dostaliśmy podczas rejestracji usługi Neostrada). 


Następnie ładujemy moduł modemu Speedtouch poleceniem: 


sudo modprobe speedtch 


Po tej operacji Neostrada jest już skonfigurowana i gotowa do uruchomienia skryptem: 


sudo /etc/init.d/neostrada start 


Jeśli chcemy żeby połączenie startowało automatycznie przy uruchamianiu systemu, wystarczy stworzyć symlink do skryptu poleceniem: 


sudo ln -s /etc/init.d/neostrada /etc/rc2.d/S95neostrada 


Po restarcie systemu powinniśmy się cieszyć działającym połączeniem z Internetem.

Skoro nie umiesz tego rozgryść to przejdź z powrote na windowsa, i nie zadawaj głupich pytań, robisz dokładnie to co tam pisze i masz neo, prosciej się nie da wytłumaczyc, i przedewszystkim najpierw zapoznaj się z podstawami , zebyś się czasem nie zapytał gdzie wpisać sudo—… :?

no i? a ja mam sieciówke, może byś napisał w którym miejscu masz problem co?

I dobrze, bo masz to przeczytać, a nie rozgryźć :diabel: