Problem z instalacją urządzeń USB po MoBo i zasilacza

Witam.

 

Na komputerze brata, 3 miesiące temu został wymieniony zasilacz oraz płyta główna na Asrock 960gs-gc fx, OS pozostał ten sam, a mianowicie XP.

 

Według producenta płyta wspiera Windowsa XP, stąd też zdecydowaliśmy się na nią. Sterowniki zainstalowałem wszystkie ze strony producenta i niby wszystko działa - pojawia się tylko jeden mankament.

 

Podłączenie wszelakich urządzeń USB, chociażby zwykłego pendrive skutkuje uruchomieniem się kreatora instalacji nowego sprzętu i o ile w przypadku pendrive udaje się przez taką instalację przebrnąć (podczas instalacji pojawia się komunikat o zgodności i należy wcisnąć “Mimo to kontynuuj” i potem da się korzystać z urządzenia to w przypadku podłączonego telefonu w trybie pamięci masowej nic z tego - jest wykrywany jako skaner/aparat i uruchamia się kreator pobierania obrazów. Kaplica.

 

Sprawdziłem w menedżerze urządzeń i główne koncentratory USB mają bodajże sterownik nie podpisany cyfrowo.

 

Jak się z tym uporać, od czego powinienem zacząć?

 

EDIT

 

Jak się okazało od pojawienia się tej płyty w sprzedaży w 2013 wyszły 3 aktualizacje BIOS’u. Dzisiaj pomyślałem aby to sprawdzić i zaktualizować, częściowo rozwiązało problem. Pozostał jedynie problem z telefonem w trybie pamięci masowej, ale w pozostałych trybach jest ok.