> Problem z instalacją urządzenia wielofunkcyjnego HP


(jakóbg) #1

Witam was wszystkich serdecznie,

otóż już jakiś czas temu zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP ( model C4270, jak radzono mi również na tym forum ). Jest z nim jednak pewien problem a mianowicie za nic nie daje się zainstalować do komputera. Za każdym razem wyskakuje wymieniony w instrukcji błąd systemu Windows ( "Został wyświetlony ekran Kreatora dodawania sprzętu" ), instrukcja radzi by zamknąć wszystkie okna i zacząć instalacje od nowa, jednak gdy robię to błąd dalej wyskakuje. Próbowałem już wyłączyć sam Kreator dodawania sprzętu, ale przez to wszystkie ustawienia i sterowniki w komputerze się posypały, więc wolę nie próbować tego po raz drugi. Czy ktoś może miał podobną sytuacje i wie co robić ? Urządzenie mam już ponad miesiąc i nawet nie mogę się nim pobawić, mogę korzystać jedynie z ksera, a to jednak trochę mało. Gdyby ktoś znał jakieś rozwiązanie i pomógł mi byłbym naprawdę bardzo, ale to bardzo wdzięczny. A jeśli już to prosiłbym o instrukcję krok po kroku, bo jeśli chodzi o komputery to w pewnym stopniu jestem jednak zielony.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam,

Jakub


(zaklik) #2

Z urzadzeniem powinienes dostac plytke z driverami , odlacz urzadzenie od kompa i je zdeinstaluj . Nastepnie uruchom instalatora z plyty i czekaj az bedzie ci kazal podlaczyc drukareczke i wtedy dopiero ja podlaczysz . Wszystko powinno byc ok .


(jakóbg) #3

Zrobiłem tak jak napisałeś, odinstalowałem po kolei wszystkie składniki, które zainstalowały się do drukarki, zresetowałem komputer, włożyłem płytkę i zacząłem instalować od nowa, gdy pojawił się komunikat to podpiąłem kabelek i znowu wyskoczył ten nieszczęsny Kreator dodawania sprzętu i instalacja nie chce za nic iść do przodu, już naprawdę nie wiem co jest grane.

Ciągle wygląda to tak :

i nie chce za nic ruszyć, po jakimś czasie wyświetla się komunikat, że urządzenia nie da się zainstalować.


(Technik Elektro) #4

kabelek podłączony, drukarka włączona ?? jeśli tak to zmień kabel, system musi wykryć nowe urządzenie usb (ewentualnie podłącz do innego portu).


(jakóbg) #5

System wykrywa urządzenie bez problemu, problemem jest to, że wyskakuje ten Kreator dodawania nowego sprzętu i przez to instalacja nie chce iść dalej ( w instrukcji kwalifikuje się to jako błąd ). Próbowałem już z dwoma kablami USB i dalej robi się to samo, specjalnie pojechałem kupić nowy i nic.


(Technik Elektro) #6

uruchamia się kreator systemu po detekcji urządzenia ?? jeśli tak to go kontynuuj, i wskaż płytkę cd w celu przeszukania w poszukiwania sterków, zdarzało mi się i tak instalować hp-ki :-).


(jakóbg) #7

Już próbowałem tak zrobić, ale wyskakuje błąd, że na płycie nie ma właściwego sterownika, więc nie wiem, może coś z tą płytą ze sterownikami coś jest po prostu nie tak i najlepiej było by ściągnąć te sterowniki ze strony HP ?


(Franciszek777) #8

może masz XP, bez SP nr2 ?


(zaklik) #9

Zainstaluj drukarke po czym ja odlacz , restart kompa i podlacz ja do tego samego portu usb do ktorego byla podlaczona podczas instalacji .


(jakóbg) #10

Dodatek Service Pack 2 mam na 100%, bo już to sprawdziłem.

zaklik , problem w tym, że drukarki NIE DA się zainstalować, a nie że występuje problem z działaniem.

Próbowałem już mnóstwo razy ją instalować i ciągle nic, nawet przez kreator dodawania nowego sprzętu.

Wydaje mi się, że po prostu muszę ściągnąć z internetu pliki ze sterownikami i spróbować przez nie zainstalować drukarkę...


(Franciszek777) #11

pytam o SP nr 2, bo miałem podobny problem z HPDeskjet F380, po instalacji XP SP nr 2, nie miałem problemu z instalacją drukarki(urządzenia wielof..), i wszystko działa bez problemów.

system sprawdzisz klikając prawym myszy na >>mój komputer<>ogólne<<, tam pisze jaki masz system

Wersja, potem JEŚLI MASZ! !!


(jakóbg) #12

Wygląda to tak :

rlx0es.png

więc wychodzi na to, że mam ten dodatek.


(Franciszek777) #13

sprawdź >>panel sterowania<<, drukarki i faksy, ile ikon drukarek tam masz


(jakóbg) #14

Nie ma żadnej ikonki


(zaklik) #15

Sterowniki do twojej drukarki - http://download.famouswhy.com/hp_photos ... one_driver


(mysz 1) #16

System nie może znaleść sterowników USB dla drukarki .

Musisz wskazać gdzie ma szukać [płyta CD z sterownikami].

Przeczyta instrukcję ,jest opisane jak postąpić w takim przypadku .


(Franciszek777) #17

spróbuj:

odłącz drukarkę od PC

panel sterowania>dodaj sprzęt> jak pamiętam ma być lista urządzeń, wybierz drukarka HP (patrz na nazwy)

ma być seria, czy typ sprzętu(sam zrozumiesz)zaznacz HP..........

wybacz, bo piszę z pamięci, ale dojdziesz do miejsca o sterownikach i wtedy zaznaczysz napęd , płyta do napędu

(płyta ze sterownikami, którą masz) i musi iść


(jakóbg) #18

Płyta jest w środku, zaznaczam lokalizacje i wyskakuje mi taki błąd :

29e0q6a.png

Już naprawdę nie wiem co robić, cały dzień nad tym siedzę i nic, chyba muszę wezwać jakiegoś informatyka, bo sam tego nie zrobię.


(mysz 1) #19

Instrukcja instalacji strona 12

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manu ... 8〈=pl&

Możesz sam poszukać sterowniki .

Musisz zobaczyć w plikach " INF ", jest w nich napisane do czego są i zainstalować przez plik INF


(jakóbg) #20

Nie wiem czy jestem ślepy, ale ja w tej instrukcji instalacyjnej widzę jedynie 8 stron, taką samą instrukcje mam zresztą w domu i niestety rozwiązanie, które jest w niej podane ( o anulowaniu wszystkiego i zaczęciu od nowa ) nie pomaga, jak już zresztą wcześniej pisałem.