> Problem z instalacją urządzenia wielofunkcyjnego HP

Witam was wszystkich serdecznie,

otóż już jakiś czas temu zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP ( model C4270, jak radzono mi również na tym forum ). Jest z nim jednak pewien problem a mianowicie za nic nie daje się zainstalować do komputera. Za każdym razem wyskakuje wymieniony w instrukcji błąd systemu Windows ( “Został wyświetlony ekran Kreatora dodawania sprzętu” ), instrukcja radzi by zamknąć wszystkie okna i zacząć instalacje od nowa, jednak gdy robię to błąd dalej wyskakuje. Próbowałem już wyłączyć sam Kreator dodawania sprzętu, ale przez to wszystkie ustawienia i sterowniki w komputerze się posypały, więc wolę nie próbować tego po raz drugi. Czy ktoś może miał podobną sytuacje i wie co robić ? Urządzenie mam już ponad miesiąc i nawet nie mogę się nim pobawić, mogę korzystać jedynie z ksera, a to jednak trochę mało. Gdyby ktoś znał jakieś rozwiązanie i pomógł mi byłbym naprawdę bardzo, ale to bardzo wdzięczny. A jeśli już to prosiłbym o instrukcję krok po kroku, bo jeśli chodzi o komputery to w pewnym stopniu jestem jednak zielony.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam,

Jakub

Z urzadzeniem powinienes dostac plytke z driverami , odlacz urzadzenie od kompa i je zdeinstaluj . Nastepnie uruchom instalatora z plyty i czekaj az bedzie ci kazal podlaczyc drukareczke i wtedy dopiero ja podlaczysz . Wszystko powinno byc ok .

Zrobiłem tak jak napisałeś, odinstalowałem po kolei wszystkie składniki, które zainstalowały się do drukarki, zresetowałem komputer, włożyłem płytkę i zacząłem instalować od nowa, gdy pojawił się komunikat to podpiąłem kabelek i znowu wyskoczył ten nieszczęsny Kreator dodawania sprzętu i instalacja nie chce za nic iść do przodu, już naprawdę nie wiem co jest grane.

Ciągle wygląda to tak :

i nie chce za nic ruszyć, po jakimś czasie wyświetla się komunikat, że urządzenia nie da się zainstalować.

kabelek podłączony, drukarka włączona ?? jeśli tak to zmień kabel, system musi wykryć nowe urządzenie usb (ewentualnie podłącz do innego portu).

System wykrywa urządzenie bez problemu, problemem jest to, że wyskakuje ten Kreator dodawania nowego sprzętu i przez to instalacja nie chce iść dalej ( w instrukcji kwalifikuje się to jako błąd ). Próbowałem już z dwoma kablami USB i dalej robi się to samo, specjalnie pojechałem kupić nowy i nic.

uruchamia się kreator systemu po detekcji urządzenia ?? jeśli tak to go kontynuuj, i wskaż płytkę cd w celu przeszukania w poszukiwania sterków, zdarzało mi się i tak instalować hp-ki :-).

Już próbowałem tak zrobić, ale wyskakuje błąd, że na płycie nie ma właściwego sterownika, więc nie wiem, może coś z tą płytą ze sterownikami coś jest po prostu nie tak i najlepiej było by ściągnąć te sterowniki ze strony HP ?

może masz XP, bez SP nr2 ?

Zainstaluj drukarke po czym ja odlacz , restart kompa i podlacz ja do tego samego portu usb do ktorego byla podlaczona podczas instalacji .

Dodatek Service Pack 2 mam na 100%, bo już to sprawdziłem.

zaklik , problem w tym, że drukarki NIE DA się zainstalować, a nie że występuje problem z działaniem.

Próbowałem już mnóstwo razy ją instalować i ciągle nic, nawet przez kreator dodawania nowego sprzętu.

Wydaje mi się, że po prostu muszę ściągnąć z internetu pliki ze sterownikami i spróbować przez nie zainstalować drukarkę…

pytam o SP nr 2, bo miałem podobny problem z HPDeskjet F380, po instalacji XP SP nr 2, nie miałem problemu z instalacją drukarki(urządzenia wielof…), i wszystko działa bez problemów.

system sprawdzisz klikając prawym myszy na >>mój komputer<<, >>ogólne<<, tam pisze jaki masz system

Wersja, potem JEŚLI MASZ! !!

Wygląda to tak :

rlx0es.png

więc wychodzi na to, że mam ten dodatek.

sprawdź >>panel sterowania<<, drukarki i faksy, ile ikon drukarek tam masz

Nie ma żadnej ikonki

Sterowniki do twojej drukarki - http://download.famouswhy.com/hp_photos … one_driver

System nie może znaleść sterowników USB dla drukarki .

Musisz wskazać gdzie ma szukać [płyta CD z sterownikami].

Przeczyta instrukcję ,jest opisane jak postąpić w takim przypadku .

spróbuj:

odłącz drukarkę od PC

panel sterowania>dodaj sprzęt> jak pamiętam ma być lista urządzeń, wybierz drukarka HP (patrz na nazwy)

ma być seria, czy typ sprzętu(sam zrozumiesz)zaznacz HP…

wybacz, bo piszę z pamięci, ale dojdziesz do miejsca o sterownikach i wtedy zaznaczysz napęd , płyta do napędu

(płyta ze sterownikami, którą masz) i musi iść

Płyta jest w środku, zaznaczam lokalizacje i wyskakuje mi taki błąd :

29e0q6a.png

Już naprawdę nie wiem co robić, cały dzień nad tym siedzę i nic, chyba muszę wezwać jakiegoś informatyka, bo sam tego nie zrobię.

Instrukcja instalacji strona 12

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manu … 8〈=pl&

Możesz sam poszukać sterowniki .

Musisz zobaczyć w plikach " INF ", jest w nich napisane do czego są i zainstalować przez plik INF

Nie wiem czy jestem ślepy, ale ja w tej instrukcji instalacyjnej widzę jedynie 8 stron, taką samą instrukcje mam zresztą w domu i niestety rozwiązanie, które jest w niej podane ( o anulowaniu wszystkiego i zaczęciu od nowa ) nie pomaga, jak już zresztą wcześniej pisałem.