Problem z instalacją visty 32 i 64 bit

Mam następujący problem: podczas instalacji visty kiedy instalator rozpakuje sobie pliki następuje pierwszy restart. U mnie pierwszy i ostatni ponieważ komputer zawiesza się na planszy verifying dmi pool data. Instalowałem z płytki którą mam może z rok, na dysku na którym wcześniej była ta vista instalowana. Dodatkowo instalowałem jeszcze visty 32 i 64 bit z 2 różnych płytek i to samo. Nie rozumiem tej sytuacji. Żadna vista NIE była ze zintegrowanym sp1. Na dysku partycja systemowa była tworzona na nowo i formatowana. Winę pamięci wykluczam w 100% bo różnie sprawdzałem na 4 modułach.

Vista oryginalna?

Serio?

No rok temu SP1 nie było ;p

Kupiłeś dwie Visty nie?

Jasne. Bo to wina piracenia.

NIE żadnego “piracenia” bo te visty NIE zawierają “sterowników ulepszających” a co sp1 rok temu, to teraz czytałem że vista ze zintegrowanym sp1 może sprawiać taki kłopot, to po pierwsze. Po drugie to samo mam z windowsem xp, dopiero jak podpiąłem 3 dyski (sata i ata) to xp udało mi się zainstalować, ale visty dalej nie moge. Do tego instalator xp rozpoznaje poprawnie partycje na jednym dysku, podczas gdy na innych pokazuje głupoty (Dyski SĄ sprawne). A co do kupna kilku vist to można chyba sobie pożyczyć albo ściągnąć na 24 godziny bez czerpania korzyści majątkowej z nich, co nie ?