Problem z instalacją Visty i Linux w Virtual PC 2007

Zainstalowałem Virtual PC 2007. Pracuje na WINDOWS HOME XP SP2. Udało mi się w Virtual PC zainstalowac Windows XP Prof. od podstaw - pełna instalacja z botowalnej płyty CD. Wszystko OK. Próbowałem z Vista, ale dochodzi do wyboru dysku i pokazuje ten wirtualny i jego wielkość, ale po podświetleniu i wyborze, nie aktywuje sie przycisk dalej. Mówi, żeby sprawdzic w BIOSie, czy dysk jest włączony…

Dalej. Próbowałem UBUNTU 6.12. Dochodzi do pewnego momentu, chyba do akceptacji licencji itd. ale zmienia tryb wyświetlania i nic nie moge odczytac, nie wiem co dalej naciskać…

Kto już się bawił w te rzeczy, albo kto ma jakiegoś wirtualnego Linuxa?

Interesujące. Microsoft twierdzi, że VP 2007 nie pracuje na Windows XP Home :slight_smile:

On na pewno jest włączony, ale tam się wybiera nie “dalej” tylko musisz utworzyć nową partycję

Zgadza się, ponoc nie obsługuje i wywala mi jakis komunikat, żebym sprawdził obsługiwane systemy… Ale idzie i pracuje i dokonałem na nim instalacji WINDOWS XP PROF. Zatem pracuje… A może jakiś inny program do wirtualnej maszyny? Ano spróbuje z Vistą jeszcze raz…

Osobiście polecam program VirtualBox. Jest on dość łatwy w obsłudze i całkowicie darmowy. Możesz go pobrać stąd:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=57&id=2058

Dzięki, własnie ponownie próbuje zainstalowac Viste. A jak pobiore ten drugi to moze z Linuxem sie uda…

P.S. Własnie stanałem na wyborze dysku… dałem utwórz partycje i formatuj. Ustawił jako primary disc i nadal nie moge zainstalowac bo przycisk nieaktywny…

Komunikat: Please restart your computer and verify that your disks are enabled in Bios.

działa bez problemu :slight_smile:

Inrteresujący link :slight_smile:

Muszę potestować w wolnej chwili

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Problem z głowy… Dziękuję za ten link. Ubuntu 6.12 działa bez problemów i chodzi to wszystko o wiele szybciej… Później spróbuję z

Vista.

P.S.

Tylko w tym programie nie moge przejśc do pełnego okna. TZN. moge skrótami ale LINUX nie powieksza się tylko zostaje w tej samej wielkości a wokół czarne obramowanie… ???