Problem z instalacja Visty na RAID 0

Witam serdecznie. Zrobiłem format Visty gdyż zmieniła się moja konfiguracja sprzętowa, a minowicie dołożyłem 2 dysk 80 gb i zrobiłem RAID0. Chciałem zainstalować Viste ale vista nie widzi mi porobionych już partycji na macierzy. W winxp podaje sterownik przy F6 do RAIDu i przechodzi, xp widzi jako jeden dysk o pojemności prawie 160gb (2x80gb WD Caviar) i instaluje się ok i działa wszystko ok. Vista natomiast widzi mi jeden dysk jako 80 (74Gb) a nie podzielone już partycje. Podaje sterowinik od raid i nic nie widzi innych partycji, a tą 74gb zaznacza jako undeklared. Nie daje dalej bo wiem że macierz działa ok bo mam zainstalowanego winxp i jest ok. Spróbowałem instalacji spod windowsa xp, tu vista już widzi partycje wskazuję tą na której ma być install zaczyna sie kopiowanie plików i po pewnym momencie dostaję ten błąd http://vistaproblem.patrz.pl/ Płyta jest ok i sprzęt też bo instalowałem już wcześniej viste i było wporządku. Moja płyta główna to Gigabyte ga-k8ns v2.0. Sterowniki od producenta nie pomagają, próbowałem równierz w trybie awaryjnym instalacje. Proszę o pomoc jeśli to możliwe.

Witam.

jaką wersję visty chcesz zainstalować i jaki build ?

beta/rc/RTM ??

RTM Build 6000.

jaka jest dokładnier partycja ( ile gb) przeznaczasz na instalacjae windows vista ?

Jest to partycja NFTS o rozmiarze 20gb znajduje się na partycji rozszerzonej, na podstawowej posiadam xp sp2 tez 20 Gb.