Problem z instalacją visty

Mam dysk SATA i po 1 restarcie i kiedy następuje bootowanie nic sie niedzieje czekałem 30 min i nic to takie coś:

http://img213.imageshack.us/my.php?imag … zekpa1.jpg

Włożyłem stary dysk i podłączyłem go tą szarą taśmą (ATA) razem z DVD i vista działała bez problemów.

Dlaczego tak jest?

Powinna sie normalnie instalować na dyzku SATA jak windows xp.

dodam że przy tym bootowaniu lampka hdd sie nieświeci a bios wykrywa dysk.

PROSZE POMOCY! !!

A stery do saty przy instalcji potrzebne sa…to jak system nie widzi dysku? co?

Dysk widzi system i bios i xp sie normalnie instaluje tylko vista nie. Może coś trzeba w biosie ustawić? A skąd pobrać stery do SATA?

ty przy bootowaniu visty zachowyje sie tak jakby nagle odłączono dysk dysk przestaje pracować.

Jest możliwość podłączenia dysku z zainstalowaną vistą do tego SATA aby system widział jako 1 czły dysk i przy bootowaniu bootował 2 dyski naraz i wtedy sie wybierało jaki system uruchomić?

Witam. Mam również dysk pod SATAII (niestety pracuję na SATA1) i Vista wszystko elegancko instaluje. Żadnych sterów nie muszę instalować. Nawet jak chciałem to instalator nie widzi ich na dyskietce, a przeciez są. Więc wrzuciłęm sobie na luz.

Ocenę dysku mam 5.5 więc tak źle nie jest.

ps. mam Samsunga 8MB Cache i 250GB SATAII.

anduril

To nie zależy od dysku tylko od płyty głównej czy musisz czy nie musisz.

Jeśli masz nowszą płyte główną ona już nie wymaga takowy sterowników do tego kontrolera

no więc macie jakieś sugestie?

Albo mail do pomocy technicznej od M$ cokolwiek.

Zalęży mi na tym aby vista była na moim nowym dysku.

A może DVD trzeba podłączyć do płyty głównej jeszcze jakimś kabelkiem prucz tej szarej taśmy?

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 22:45

W instrukcji od płyty głównej tam gdzie jestnapisane co powinno być razem z płytą pisze że powinna być dyskietka SATA RAID driver diskette ale jej niemoge nigdzie znaleść :frowning:

Można ściągnąć te sterowniki ze strony MSI?

@Grzesiek1: płytę mam z października, bios od nowości, wersja z sierpnia 2006. Pewnie masz rację, bo za cholerę instalator Visty nie widzi mi nic na dyskietce, a stery na niej są :?

Noto są tu tacy co mi pomogą?

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 15:49

Chciałbym odświerzyć ten temat, ponieważ jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi.