Problem z instalacja Visty

Witam.

Mam taki problem, a mianowicie: Kupilem nowy komputer HP TouchSmart iq522es. Zainstalowany był na nim win Vista. Zainstalowalem win xp, ale dowiedzialem sie ze sterowniki sa tylko pod viste i jest lipa ogolnie bo ten komputer na xp nic nie zdziala, wiec musze znowu zainstalowac Viste. Kiedy probuje zainstalowac, po pojawieniu sie komunikatu, ze dowolny klawisz rozruchomi cd (czy cos w tym stylu) laduje sie ekran i po czasie wyskakuje komunikat:

Windows failed to start a recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

  1. Insert your windows disc…

  2. Choose your language…

  3. Click repair you computer…

If you do not have disc contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: \windows\system32\boot\winload.exe

Status: 0xc0000001

Info: The selected entry could not be loaded because the aplication is missing or corrupt.

Nie wiem co mam teraz zrobic. Czytalem w internecie o tym, ale nie zdolalem nic zrobic. Za pomoc z gory dziekuje. Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem za granica i nie posiadam polskiej klawiatury. Pozdrawiam :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Uszkodził Ci się plik winload.exe. Aby go przywrócić należy zabootować płytkę visty, wybrać napraw komputer i tam będziesz miał narzędzie rozwiązywania problemów ze startem systemu czy jakoś tak… :smiley: Jęzeli masz latopa, to zamiast uruchamiać płytkę, uruchom laptopa z partycji recovery i tam też będziesz miał takie narzędzie…

A umiesz czytać oj chyba Nie. Bo booolek napisał że po wystartowaniu płyty z Vista wywala mu Blue Screen-a

to nie jest bluescreen tylko informacja o braku pliku i instrukcje co trzeba zrobić aby to naprawić… To samo można osiągnąć pobierając z neta obraz iso uniwersalnej płytki windows vista recovery…