Problem z instalacją visty!

Mam Lapka Toshibe L300 1A3 System Unit. oczywiście była wgrana Vista. Problem polega na tym że jak botuje płytke z win XP SP2 (taki ststem chce wrzucić) to przy kopiowaniu plików systemowych po pewnym czasie wyskakuje mi komunikat że: niemoge zkończyć instalacji ponieważ może to uszkodzić komputer:(:frowning: Ma na to ktoś jakiś pomysł??

[PS]

Problemem może być to że instalator XP nie widzi dysku twardego twojego komputera. Brak zgodnych sterowników pod system Windows XP dla kontrolera SATA. Ewentualnie poszukaj sterowników do kontrolera SATA pod platformę Windows XP oczywiście zgodnych co twoim modelem laptopa i zintegruj je za pomocą programu nLite i nagraj to na płytkę no i wszystko powinno być ok.

zczytałem o tym problemie na forum, ale taki błąd wyskakuje mi jeszcze przed wyborem partycji ;/

Bo najpierw instalator ładuje pliki, czytaj co się wyświetla :wink: ładuje pliki, które są potrzebne do uruchomienia instalatora, czyli, jak dograsz za pomocą nLite sterowniki SATA dla Twojego laptopa na płytę instalacyjną WinXP (oczywiście nową, nie Twoją oryginalną) i nie powinien się już pojawić ten komunikat.

Może kliknij na “setup.exe” czy jak się to tam nazywa prawym przyciskiem myszy i wybierz “Uruchom jako Administrator”. Wtedy instalator dostanie wyższe uprawnienia, ponieważ jeśli wyłączyłeś UAC może po prostu nie przydzielać instalatorowi odpowiednich uprawnień (tak od siebie polecam ci włączyć UAC, ponieważ wcale tak nie wkurza jak się wydaje, a zwiększa bezpieczeństwo systemu. :wink: )

Próbowałem uruchomić "jako administrator’ juz wielokrotnie i nic to nie daje na innych kompach blueconnect chodzi normalnie bo juz sprawdziłem a na tym ani rusz. juz nie wiem co mam z tym zrobić… rece opadają

Krismon , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jakie sterowniki instalujesz? Te dołączone do modemu, czy ściągnięte z Internetu? Jeśli te pierwsze podaj model modemu.

Zainstalowałem sobie xp na viscie… najlepsze jest to ze nie uzyłem do tego programu nlite tylko pogrzebałem w ustawieniach w biosie. partycje wyświetliły się normalnie wiec nie pozostało nic innego jak tylko format i instalka;) z modemem pomimo wielu prób w końcu sie udało, okazało sie że vista obrała jakieś domyślne ustawienia o blokowaniu praktycznie wszystkiego. ale udało się… Wielkie dzięki za pomoc… Pozdrawiam wszystkich.