Problem z instalacją Visty

Mam laptopa HP.Wczoraj padł mi system.Ściągnęłam Vistę jednak mam problem z jej rozpakowaniem.Chodzi konkretnie o plik ISO.Rozpakowałam Vistę, ale nie mam pewnosci,że zrobiłam to dobrze, ponieważ pojawiły się problemy podczas nagrywania na płytkę DVD.Wykonałam “nagraj obraz” ale nie mogłam zrobić nic dalej.Nie “wyszukało” mi pliku ISO.Pokazało go jedynie w spakowanym pliku Visty.Jestem laikiem w sprawach komputerowych więc proszę o wyrozumiałość.Dziękuję za pomoc.

Witam- jakim programem to nagrywasz,tzn. ten obraz?

Rozpakowałam WinRarem.Nagrałam w Nero.Nie wiem czy w Ustawieniach WinRara >INTEGRACJI> ma być zaznaczone czy odznaczone ISO ?

Ale to był plik ISO czy rar/zip i po wypakowaniu daje obraz ISO?

Być może płyta DVD jest do niczego co niestety często się zdarza.

Plik zapewne był w partach, a WinRAR-em go łączyłeś z tych partów, prawda?

Sprawdź, gdzie rozpakowałeś ten plik. Może jest po prostu w innym miejscu, niż te pliki, które ściągnąłeś.

Skoro to jest typ pliku ISO, to nie rozpakowuj go. Tylko nagraj to po prostu.

Kurde. Nie mogę usunąć posta. To w takim razie napiszę tutaj:

Jest sobie ściągnięty obraz pliku. W WinRAR po zainstalowaniu go pewnie zaznaczyłeś skojarzenia programu z typami plików. Wśród nich jest ISO, dlatego widzisz, jakby był spakowany. Ale wszystko jest w porządku. Jest to ISO. Nagraj w Nero tak, jak robiłeś do tej pory (Nagraj Obraz :arrow: wybierz plik z obrazem), nagra się dobrze. :slight_smile:

To jest spakowany plik. We właściwościach pokazuje,ze to plik ISO. Po rozpakowaniu nie daje obrazu ISO.

Nagraj sobie tem programik

http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html

po nagraniu wybierasz opcje nagraj iso -ok-wybierasz przeglądaj ,wyszuka ci obraz iso zaznaczasz go i dajesz otwórz i nagraj płyte

Po pierwsze pliku ISO się nie rozpakowuje, tylko się go nagrywa na płytę jako obraz. W WinRar najlepiej jakby było odznaczone tak, aby plik ISO nie był skojarzony z tym programem.

Po drugie, to system operacyjny należy kupić, a nie ściągać z internetu :stuck_out_tongue: Po trzecie skoro to laptop, to powinien mieć ukrytą partycję “Recovery” z której można przywrócić system do stanu z dnia zakupu laptopa.

Plik był w jednym parcie.Po pobraniu rozpakowałam WinRarem.

Nie masz rozpakowywać :!: Napisałem już, że jest to poprawny obraz. I wystarczy go nagrać.

Recovery nie działa? Reinstalacja systemu dzięki niemu jest bajecznie prosta, szybka, bezpieczna i w 100% legalna. Crapware można przecież usunąć.

:roll:

Nagrałam za pomocą Nero.Niestety laptop w którym “padł system” nie widzi płyty.

jakja teraz nagrywasz w tym laptopie?startuje z cdromu czy nie?

Nagrywałeś jako obraz, czy jak zwykłe pliki :?: Ustawiłeś bootowanie z CD w Biosie :?: Może lepiej sprawdź podczas startu jak się możesz dostać do partycji Recovery - którym klawiszem - będzie o wiele prościej :razz:

krok po kroku

http://lajfmajster.pl/2009/01/31/instal … k-po-kroku

Nie chcę utracić tego na czym mi zależy dlatego nie skorzystałam jeszcze z ostatecznej dla mnie możliwości czyli dostania się na partycje Recovery.Nagrywałam jako obraz.

Dodane 13.05.2011 (Pt) 14:30

Nagrywam płytę na drugim laptopie.

Dodane 13.05.2011 (Pt) 14:47

Wiem to zabrzmi banalnie, ale pisałam ,ze jestem laikiem w sparawach komputerowych dlatego z gory przepraszam za proste pytania.

Nagrałam płytę. Laptop w którym padł system nie widzi jej.Dlatego nie mam pewności czy nagrana Vista jest dobrym plikiem. tak się złożyło,ze zakupiłam legalne oprogramowanie.Niestety płyta uległa uszkodzeniu i musiałam instalowac z sieci.

Nic się nie przejmuj

napisz mi jak instalujesz teraz tę nagraną płytke ?

wrzucasz ja do laptopa czy jak ?opisz jak nagrywasz

Zwyczajnie wkładam do nośnika CD. Niestety nie dzieje się nic po załadowaniu płytki.

Zrób tak

wsadż płytke do cdromu

zresetuj kompa naciskaj klawisz f8 pare razy

wyświetli się czy uruchomic z dysku czy z cdromu TY wybier CDROMU

wyświetli się czarny ekran z napisem naciśnij dowolny klawisz TY nacisnij np. spacje

i leci instalacja

Pojawia się w jakim trybie mam uruchomić komputer i po wybraniu trybu normalnego czy awaryjnego nic sie nie dzieje.Jest tylko kursor.