Problem z instalacja VLC media player 2.0.5 na win8


(Witixus) #1

Witam,

Nie mogę uruchomić instalki VLC media player 2.0.5 na win8. Czy może to być ze ten program jeszcze nie jest przystosowany do win8? Z niektórymi innymi programami mam to samo. Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam :).


(Maniek4) #2

Posiadam Windows 8 PRO 64bit nie miałem żadnych problemów z jego instalacją i działa bardzo dobrze


(Witixus) #3

Dzieki za odpowiedz. To mnie utwierdza w tym ze problem tkwi gdzie indziej. Sciagnalem program z dobreprogramy ale z jakiegoś powodu ani wersji 32 bit ani 64 bit beta po prostu nie mogę uruchomić. Czy moz ktoś wie w czym może tkwic problem? Sciagnalem plik instalacyjny. Jak go klikam się laduje a potem nic.


(Maniek4) #4

Spróbuj uruchomić plik instalacyjny jako administrator


(Witixus) #5

Niestety dalej nic. Wczesniej sciagnalem allplayer’a i instalka uruchomila się bez problemu.


(Maniek4) #6

Nie bardzo wiem jak ci pomóc może antywirusa zatrzymaj na chwilkę. Instalowałeś jakieś kodeki?


(Witixus) #7

Wlasnie sciagnalem AVIcodec 1.2_b113 i to samo. Nie można uruchomić instalki.

Dodane 20.02.2013 (Śr) 22:34

Spoko i tak dzięki ze wogole podjales ten temat :). Kodeki sciagalem do programu allplayer (i nawet zaplacilem chyba 6 zl za to :). A wszystko przez to ze sciagnalem sobie 9 sezonow serialu (wszystko w .avi) i każdy odcinek się zacina no wiec zaczely moje poszukiwania kodeków i programów na których daloby się to ogladac.


(Maniek4) #8

Ja instalowałem w takiej kolejności: K-Lite Codec Pack 9.7.5 Full ,Real Alternative 2.0.2 , VLC media player i wszystko ładnie chodzi.

Może odinstaluj to wszystko restart systemu przeczyść rejestr CCleaner i zainstaluj ponownie takiej kolejności co ja może ruszy


(adrian2) #9

witixus kompletnie niepotrzebnie śmiecisz system jakąś paczką kodeków. VLC Media Player ma je już w sobie wbudowane i nic poza VLC nie trzeba dodatkowo instalować. Wszystko z miejsca gra i huczy.

Jeśli nie chce ci się zainstalować to pobierz instalkę jeszcze raz i może z innego źródła, najlepiej od producenta: http://www.videolan.org/vlc/


(dzikiwiepsz) #10

ściągnęłaś pewnie nielegalnie i może przy okazji z jakimiś dodatkami i dla tego nie możesz pewnych rzeczy zainstalować.


(Witixus) #11

Dzieki Wam wszystkim za szybka pomoc. W końcu zadzialalo wylaczenie antivirusa i instalka ruszyla. Niestety VLC i tak dobrze nie odbiera serialu, a co fakt to fakt, oryginalny to on nie jest, wiec w tym tkwi pewnie problem a nie w programach do odtwarzania plikow bo te zostały pobrane z dobrych programów :).