Problem z instalacją W10 z pendrive

Witam, przeglądałem już wątki na ten temat ale nie znalazłem odpowiedzi. Problem polega na tym, że bios widzi bootowalnego pendrive i dysk ssd. W biosie ustawiam pendrive na pierwszym miejscu, zapisuję ustawienia, potem włączam boot menu, klikam na pendrive. W lewym górnym rogu miga spacja, pojawia się logo Windows na dosłownie 2 sekundy i znowu miga spacja. Po resecie bios już nie widzi pendrive. Sprawdzałem w innym komputerze i jest wszystko ok. Nośnik był robiony w programie od Microsoftu. Jest ktoś w stanie poradzić coś na to? Już szukałem wszędzie rozwiązania i nie mam pojecia co jest grane.

Zapomniałem dodać, że po tym jak logo Windows zniknie i zresetuje kompa to bios nie wykrywa pendrive i trzeba go podpinać jeszcze raz i znowu reset.

Jaką masz płytę główną? Wejdź do UEFI i zobacz, czy masz wył. Fast Boot i wł. Secure Boot.

Niepotrzebnie mieszasz w BIOSie. Wybór urządzenia bootującego dokonujemy w czasie startu komputera przez Boot Menu: w zależności od producenta płyty głównej najczęściej jest to F8 albo F12. Może też być inny klawisz - szczegóły w dokumentacji płyty głównej.

@kramar99 Użytkownik @TomekT Ma kłopot z uruchomieniem instalatora Windows 10.

Jeśli nie widać pendrive to w jaki sposób chcesz uruchomić instalator Windowsa 10?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i pendrive 8 GB jak już będziesz miał gotowego pendriva z systemem win 10 , wtedy w biosie ustawiasz rozruch na pendriva. sp. ten program zbootuje sam pendriva .

Jeśli w biosie ustawiasz pendriva na pierwszym miejscu, to nie ma potrzeby włączać już po tej czynności boot menu.
Po włączeniu systemu nastąpi z automatu bootowanie z pendriva.
Jednak to nie wyjaśnia, dlaczego system ma falstart.
Nawet, kiedy instalacja nie uruchomiałaby się z pendriva z jakiejś przyczyny - to powinien normalnie system zabootować się z twardego dysku…o ile masz na twardym dysku postawiony.
Jeśli robisz czystą instalację na czystym twardym dysku, to wygląda jakbyś bootował system z obrazu 64 bitowego - na sprzęcie 32 bitowym.
Musisz podać jaki masz sprzęt, może potrzebna jest modyfikacja obrazu o sterownik twardego dysku SSD itp…

Spróbuj użyć też innego pendrive, mnie stary komputer odrzucał Pendrive „Wilku” i ruszał tylko z Sandisk Cruzer (a ten już miał trochę uszkodzony wtyk USB ze „starości”) a oba miały 4 GB.

A najlepsze jest to, że ten dysk i pendrive podłączyłem do starego laptopa Toshiba Satellite A215-4747 i normalnie instalacja się włącza.

Asus M2N-E więc dosyć stara. Na poprzednim dysku, który padł też byl W10 instalowany z pendrive i problemów nie było.

spróbuj w innym porcie USB. U mnie działa na każdy problem :ok_hand: