Problem z instalacją win 7 64bit

Mam problem z zainstalowaniem windows 7 na moim asusie 1215b. wiec tak, mam ten komputer od dwoch lat i na poczatku instalowalem win 7 x86 i nie bylo problemu. teraz postanowilem przeinstalowaf system bo bardzozaczal mulic… stworzylem pendrive bootowalny, zmienilem kolejnosc bootowania, instalacja sie zaczyna po czym dochodze do momentu wyboru partycji i jest problem. sformatowalem partycje na ktorej chce instalowac ale nie moge jej wybrac bo wyskakuje blad: Nie mozna zainstalowac systemu windows na tym dysku. wybrany dysknzawiera tabelę partycji mbr, w systemach z interfejsem efi, win mozna instalowac tylko na dyskach gpt. ok znalazlem rozwiazanie w stylu usun wszystkie partycje i podziel od nowa ale mam pnad 100 GB danych ktorych nie chce stracic. jest tez podobno opcja zeby wyłączyć secure boot w biosie czyli wylaczyc uefi ale nie mam takiej opcji na moim asusie albo nie umiem odszukac.

Czy wie ktos gdzie w asusie 1215b wylacza sie secure boot? albo czy jest inny sposob instalacji bez utraty danych?

pozdrawiam

http://www.firewing1.com/node/610

Spróbuj, czy pomoże - przed podjęciem instalacji z pendrajwa - wejście do BIOSu (F2), przejdź do zakładki Boot, wybierz strzałką pozycję Boot Booster i ustaw ją na Disabled. Potem F10, potwierdź zmianę i restart.

Niestety nie mam takiej opcji do wyboru. Wieczorem bede w domu to wrzuce zdjecia z biosu wszystkich, zakladek jakie sa. Co do pierwszej odpowiedzi to z tego co zrozumialem jest to odwrotny proces niz ten ktory potrzebuje a nie znam na tyle dobrze ang zeby to rozkminic dobrze.

Dodane 01.07.2013 (Pn) 0:42

Rozwiazalem problem! Chodzilo o zmiane trybu bootowania, nie wiem czy tak to sie nazywa, W kazdym razie znalazlem opcje wyłączenia EFI i podziałało, wlasnie instaluje win 7 :smiley: dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi