Problem z instalacją Win 7 na MSI gp70 2PE Leopard


(Patrykmalski1ta) #1

Witam, 2 tygodnie temu oddałem lapka na serwis z powodu białego ekranu po włączeniu lapka, założyłem że to karta graqficzna przyczyną okazało się przewód LVDS, poprosiłem serwis o przywrócenie ustawień fabrycznych, sądziłem że windows zostanie nie ruszony tylko dysk wyczyszczą. laptopa dostałem jest bez windowsa, Płytkę z oryginalnym windowsem 7 posiadam więc wszedłem w biosta ustawiłem boost from CD, jeszcze musiałem wyłączyć security boost żeby płyta ruszyła, udało się pliki windows 7 zostały wczytane na ekranie wyświetla się " Starting Windows" I tak dobre 30min stoi ;/.


(rgabrysiak) #2

Przywróć domyślne ustawienia w BIOSie, przeczyść płytę z systemem, jeżeli to nie pomoże sprawdź np. ten temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2843441.html


(Patrykmalski1ta) #3

Zrobiłem ustawienie i to samo info przed wyłączeniem security boosta " Invalid signature detected. Check secure boot policy in setup" A jeszcze dodam że serwis na gwarancji czyli opcji z wyciągnięciem HDD nie zdorobię bo gwarancje stracę :slight_smile:


(rgabrysiak) #4

Rozumiem, sprawdź w takim razie takie rozwiązanie: http://forum.pclab.pl/topic/941917-Problem-z-instalacj%C4%85-W7-na-MSI-GE60/


(Patrykmalski1ta) #5

OK ! Poszło z tym legancy. Teraz jeszcze pytanie, jak zrobić recovery dysk ?


(rgabrysiak) #6

Rozwiązania nie testowałem więc nie wiem czy działa poprawnie: http://dariuszdahm.pl/wlasna-partycja-recovery

Chyba, że masz na myśli coś innego.


(Patrykmalski1ta) #7

Chodzi mi o to, żebym mógł “formatować” dysk z Dysku Recovery a nie z płyty.


(rgabrysiak) #8

Partycję recovery na dysku posiadasz? Jeżeli tak, to informacje jak przywrócić z niej system znajdziesz w instrukcji urządzenia.

Jeżeli partycji recovery na dysku nie posiadasz to pozostają ci poradniki takiej jak ten powyżej.


(Patrykmalski1ta) #9

No nie mam dawełem Lapka informatykowi żeby mi zrobił ustawienia fabryczne ale nie było dysku i płytki też nie dostałem. 


(rgabrysiak) #10

Laptopa kupowałeś z preinstalowanym systemem? Jeżeli tak, to trzeba zapytać informatyka, który zajmował się urządzeniem co z nim namieszał.


(Patrykmalski1ta) #11

Kupiłem lapka bez systemu w tym samym sklepie dokupiłem win7 i gościu go odrazu zainstalował. Nie było recovery dysku, nikt nic nie grzebał przy partycjach. Teraz wrócił z serwisu i na 1 rzut oka wygląda na brak systemu a teraz wygląda na to jak by dyski były zachowane ale system usunięty ;/

Ale dobra wyczyszcze go do 0 i będzie z głowy tylko jeszcze sobie zrobię tego recovery i będzie super :wink: