Problem z instalacja win me

nie posiadam plyty bootowalnej me probowalem z plyta win 98 se bootowalna ale moglem cos pomieszac prosze o pomoc z gory thx.

Napisz trochę jaśniej, bo nie mogę wywnioskować z twojej wypowiedzi z czym jest problem.

Co pomieszać? Nic nie napisałeś o swoim problemie.

Utwórz sobie dyskietkę startową, ona będzie bootowalna, i z niej uruchamiasz kompa, przechodzisz na napęd w dosie, i wpisujesz setup.exe :wink:

gdy włożę do cd płytę win 98 se ładują mi się pliki jak przy dyskietce startowej aż pojawi się a:/

gdy napisze d: pojawia mi się d:/ i wpisze np: dir pojawia mi się wszystkie pliki z płyty jest si ale gdy wpisze komendę format c: nie ma reakcji ze strony dos-a wiec próbowałem odpalić win 98 se normalnie ( uruchom komputer z obsługa cd-rom , uruchom instalatora systemu win 98 se dojdę do etapu aż system zbiera informacje o sprzęcie komputerowym no i to trwało nawet 12 h ( zostawiłem go na noc) i nic może jest jakiś sposób aby uruchomić setup.exe. prosto z płyty cd-roma

Ten komputer jest jakiś stary czy nowy? Może płytka zarysowana? I co do tego ma Windows ME?

Mi wygląda na porysowaną płytkę, albo ta maszyna jest bardzo ,nowoczesna".

pentium 4 2gh 1g ram laptop. Dysk jest sformatowany w systemie fat 32. Gotowy do zainstalowania win me może być xp jedna lipa. Mam płyte win 98 bootowalną chciałem wykorzytac tą płyte do załadowania plików jak z dyskietki startowej.Płyte czyta (mam 2 różne z tym samym win 98) pojawia się “Microsoft windows 98 cd-rom startup menu”

  1. Boot from hard disk

  2. boot from cd-rom

Enter your choice: (wybieram 2)

Następny krok :

Menu startowe systemu microsoft widows 98

  1. Uruchom instalatora sys. win.98 z dysku cd-rom. <= zawiesza się przy zbieraniu informacji o sprzęcie

  2. Uruchom kom.z obsługą cd-rom

  3. -------ii-------- bez obsługi cd-rom

wybierz : (wybieram 2)

wczytuje sterowniki pojawia się informacja " Drive D: = driver oemcd001 unit 0

a:\> (wpisuje c: )przechodzi na c:\> (wpisuje) setup

c:\> złe polecenie lub nawa pliku (wiec idę dalej d:)

D:\>setup ( i enter)

w tym momencie zawiesza się instalacja. Próbowałem po wczytaniu sterów podmienić płytke na win me i xp aby uruchomić jeden z tych systemów ale zawiesza się tak samo

Proszę używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw posty.JNJN

http://dariuszpod.republika.pl/windows/ … alacja.htm

viewtopic.php?t=26436&start=30

http://hslab.pl/index.php?module=subjec … &pageid=18

Trochę za nowoczesny ten sprzęt jest jak na Windows’a 98 SE :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale wciąż nie powiedziałeś co do tego ma Windows ME?

Problem rozwiązałem i działa mi wszystko thx za pomoc