Problem z instalacją WIN XP - nie można skopiować pliku

Witam! Jak w tytule mam problem z instalacją XP’ka. Podczas instalacji zawsze na 51% wyskakuje błąd - “nie można skopiować pliku p3.sys”… Potem ten sam błąd powtarza się z około 30 innymi plikami. O dziwo jednak instalacja dobiegła końca, ale podczas włączania systemu wyskakuje bluescreen przez ułamek sekundy więc nawet nie ma możliwości aby zobaczyć co tam jest napisane. Czytałem, że to może być wina RAMu więc robiłem wszystkie możliwe kombinacje z dwiema kościami, ale to nic nie daje. Nie mam dużej wiedzy o tym laptopie (Fujitsu Siemens amilo li1705) bo dostałem go po prostu do zrobienia formata i zainstalowania systemu. Płytka jest czysta, na pewno działa. Korzystałem z niej dziesiątki razy na róznych komputerach… ANY IDEAS?

uruchom jakąś wersje Linux live. Jak działa to hardware powinien być dobry. Zrób sobie instalkę na USB botowalną ,z tymi napędami CD są zawsze kłopoty.Jak będziesz miał uruchomionego Linuxa to odpal jakiś program do sprawdzenia dysku.

Pamięć możesz sprawdzić przed odpaleniem Linuxa live dużo dystrybucji ma memtest+.

Sterowniki SATA nie są potrzebne? Zintegruj sterowniki z instalką XP za pomocą nLite zrób bootowalny pendrive i powinno działać.

Właśnie zgrywam pliczki na pendrive i zobaczymy czy to naprawdę wina napędu…

@UP

Przetestowałem RAM memtestem… 0 błedów.

Zrobiłem sobie instalke w nlite, ale mam problem z odpaleniem jej na kompie z USB. Po podłączeniu wyskakuje komunikat “Usuń dyski lub inny nośnik”…

Dodane 11.02.2013 (Pn) 18:26

A więc mój postęp prac ograniczył się do tego poradnika, a dokładnie punktu 7

http://ttcom.blogspot.com/2011/02/install-ulang-windows-anda-untuk.html

Pendrive przygotowałem w flashboot. Zrobiłem potrzebne partycje, wybieram instalacje WINDOWS, ale nic nie wskakuje i wywala mnie do MENU… co robić?

Jest wiele możliwości zrobienia botowalnego pendrive.Może ta:

http://reboot.pro/topic/17327-tutorial-install-windows-xp-from-usb-in-a-simple-way/

Aktualnie próbuję tworzyć to w programie novicorp wintoflash… jak tylko sprawdzę czy działa dam znać…

Dodane 11.02.2013 (Pn) 19:32

Niestety nie działa. Zaczynam robić twoim sposobem

Dodane 11.02.2013 (Pn) 20:03

Prawdopodobnie jakiś plik od sterowników SATA nie działa. Pobawię się z róznymi wersjami, może któraś zadziała. Do zobaczenia za kilka godzin.

Dodane 11.02.2013 (Pn) 20:41

Wygląda na to, że faktycznie napęd nie dawał rady z odczytaniem plików. Instalacja z pendrive na razie idzie wspaniale :smiley: keep goin’