Problem z instalacją Win XP po wymianie HDD

(Matt26) #1

Witam.

Dostałem laptopa od brata i powiedział że jak go zrobie to go dostane :smiley:

W laptopie był uszkodzony dysk twardy więc kupiłem drugi i podłączyłem go lecz przy instalacji systemu wyskakuje błąd

Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu

komputera.

Jeżeli po raz pierwszym widzisz ekran błędu stop,

ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Sprawdź, czy na komputerze nie ma wirusów. Usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski

twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się, że jest on

poprawnie zainstalowany i skonfigurowany.

Uruchom program CHKDSK/F, aby sprawdzić, czy dysk twardy nie jest uszkodzony, a następnie

uruchom komputer ponownie.

Informacje yechniczne:

*** STOP: 0x0000007B (0xF9E64640,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

Wie ktoś jak to mogę szybko naprawić.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(bachus) #3

Nie jednemu psu Burek. Daj punkt odniesienia.

(krypton) #4

Witam,

spróbuj:

• wykonać skanowanie dysku narzędziem "chkdsk" jak mówi wskazówka na błędzie

• wyczyść dysk narzędziem "diskpart" z płyty instalacyjnej windows (konsola odzyskiwania) lub dowolnym innym

Pozdrawiam

(bachus) #5

Z dużym prawdopobieństwem AHCI-IDE, ale ciężko powiedzieć, jak nie wiadomo co to za sprzęt.

(ra-v) #6

Osobiście to wyczyściłbym całkowicie podział partycji np. w LiveCD Gparted lub jakimś innym Linuxie, i dodał od nowa partycje. Może tu tkwi problem. Jak rozumiem nowy dysk jest czysty, więc nie ryzykujesz utraty danych.

(Plazmax) #7

(Matt26) #8

No tak ale jak pisałem dostałem laptopa więc dyski nie pasują do siebie i dodatku nie jest to SATA.

Przepraszam że zapomniałem o modelu laptopa. Laptop to Fujitsu Siemens Amilo Li 1720.

Jeśli dysk jest walnięty to teraz kaszana bo już minął czas na zwrot produktu :frowning:

Edit:

Nie mogę uruchomić tego programu do skanowania dysku nie wiem dokładnie jak to zrobić bo nie mam żadnego systemu a instalator windows wywala błąd przed załadowaniem wszystkich plików.

(Xemidra) #9

Spróbuj uruchomić instalację z USB

(Matt26) #10

Nie wiem jakim cudem ale pomogła instalacja z pamięci USB. Dzięki wszystkim można zamknąć temat.

(Xemidra) #11

Tak jak myślałem, jeżeli dysk jest nowy to mało prawdopodobne, żeby był walnięty. Kod błędu wskazywał na problem z urządzeniem bootującym więc obstawiłem płytkę z systemem.

Najprawdopodobniej napęd DVD lub płytka z systemem jest uszkodzona. Potwierdza to sukces instalacji systemu z pendrive.