Problem z instalacją WIn XP

Witam! Piszę bo już nie wiem co mam zrobić:( uruchomiłem dysk cd recovery na moim Asusie Z9200, rozpoczął się proces odzyskiwania i na 6 procentach stanęło wszystko. Przez jakies 15min nic nie poruszało sie dalej, płyta również przestała się kręcić. Zrobiłem twardy reset i teraz gdy uruchamiam ponownie recovery wysakuje mi błąd “Error #1822 Error: No partitions selected” Na dysku były 2 partycje, chciałem sformatować tylko systemową bo na drugiej mam ważne dane. Proszę o pomoc :frowning:

Brawo, chyba uszkodziłeś partycje. =D> :evil: Teraz raczej pożegnasz się z plikami i musisz oddać laptopa do autoryzowanego serwisu żeby założyli od nowa partycje i recovery. Możesz spróbować wybrać opcję przywrócenia do stanu fabrycznego, ale wątpię, że to coś da.

a jak podłacze dysk do innego kompa to coś da?

Nic, po prostu partycje zniknęły. Jak napisałem wyżej wybierz opcję przywrócenia laptopa do stanu fabrycznego - być może utworzy od nowa partycje włącznie z tą recovery i wszystko będzie ok. Jeżeli nie, jak pisałem zostaje serwis.

Możesz spróbować naprawić tablice partycji za pomocą TestDisk.

Należy odpalić komputer z jakiejś dystrybucji Live linux, uruchomić TestDisk i postępować zgodnie z instrukcją.

Inna opcja to instalacja z “normalnego” nośnika nie rcovery.

próbowałem z płytki instalacyjnej win xp ale podczas instalacji wyskakuje mi „Potrzebny jest plik ‘Asms’ z: Windows XP Professional CD-ROM”

Przeczytaj to

No chyba że napęd CD-rom ci pada, wówczas komunikat „Potrzebny jest plik…" będzie dotyczył różnych plików nie tylko Asms

dzięki za pomoc, coś bede kombinował. Spróbuje z usb

Witaj

możesz sprawdzić czy tym dasz rade odzyskać dane

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

Dzieki wszystkim za pomoc, problem się już udało rozwiazać. Linux pomógł, partycja z danymi nie była uszkodzona i własnie wszystko odzyskuje, potem niech się dzieje co chce:D HAIL TO LINUX! ![-o<