Problem z instalacją Win10 poprzez Lan

Witam . Próbuję zainstalować win 10 na laptopie poprzez Lan używając programu SERVA  . Na komputerze źródłowym wszystko poustawiane jak trzeba . Na kompie docelowym uruchomiona instalacja . I dochodzi do momentu w którym trzeba podać login i hasło komputera źródłowego . W tym momencie jest problem . Nie przyjmuje hasła i loginu .

Najprawdopodobniej brak sieci przez brak sterownika. Kliknij console i daj polecenie ping LESIO-PC

Sterowniki to chyba są " Installing additional OEM network driver/s if available  OK! " .Ale sprawdzę

Popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie korzystając z edytuj / użyj pełnego edytora. W przeciwnym razie temat wyląduje w koszu

No więc skoro wiadomo, że jest steroqnik, i jest ping (czyli łączność z komputerem) no to problemem musi być niekompatybilność programu Serva z Windows 10. Jest to możliwe, ponieważ Windows 10 to wersja testowa. Skoro masz udostępniony katalog z instalatorem systemu, możesz spróbować ręcznie go zmapować i odpalić instalator. Wejdź w wiersz poleceń i wklej:

 

net use k: \LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE\WIN10 /user:Lesio

k:

setup.exe

@ kuba3351

Skorzystałem z porady . Rozumiem że k: to dysk z katalogiem z instalatorem systemu .

Nie za bardzo jestem kumaty w komendach wiersza poleceń

Po wpisaniu tej komendy w wiersz poleceń na kompie docelowym , otrzymałem coś takiego .

 

http://i1198.photobucket.com/albums/aa460/Alt5555/WP_20150507_22_01_36_Pro1_zpsvw6nhahp.jpg

 

Nie wiem co dalej robić . Może masz jakiś pomysł .

Nie miało prawa zadziałać, ponieważ zmodyfikowałeś komendę jaką Ci dałem. Miało być:

 

net use k:(tu odstęp)\LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE\WIN10(tu odstęp)/user:Lesio

 

A ty zrobiłeś:

 

net use C:\LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE\WIN10/user:Lesio c:

 

Na screenie który dałeś wyżej były wszystkie informacje które potrzebne mi były do przygotowania gotowej komendy  dla twojego przypadku, wystarczyło ją przepisać bez żadnych zmian. Z tego co widzę nie rozumiesz jak działa ta komenda więc wyjaśnię:

 

net use - zmapuj udział sieciowy jako dysk

(odstęp)

k: - nadaj mu literę k: (nie mapuj jako c: ponieważ ona jest już zajęta przez dysk systemowy, tylko daj k:)

(odstęp)

\LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE\WIN10 - to ścieżka sieciowa do folderu który ma być zmapowany, Nie zaczyna się literą dysku!!

(odstęp)

/user:Lesio - to jest parametr z nazwą użytkownika potrzebną do zalogowania się do udziału i to nie jest częścią ścieżki więc trzeba odstęp!

 

Po wykonaniu tej komendy powinieneś dostać pytanie o hasło, wpisz je i daj resztę komend.

Witam . Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie . Tym razem wykonałem komendę jak wyżej .

Odpowiedź : wystąpił błąd systemu 53 . Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej .

Z ciekawości wykonałem to samo przy próbie instalacji Win7 . Odpowiedź :Polecenie zostało wykonane pomyślnie .

Moje wnioski są takie że być może Win10 TP nie ma mechanizmów aby go instalować przez sieć lub też program SERVA nie jest gotowy na Win10 TP .

Chyba że się mylę i może jest jeszcze jakiś sposób .

I jescze jedna uwaga . Przy próbie instalacji Win7 nie było pytania o hasło . Przeszedłem na k: ale polecenie setup.exe spotkało się z odpowiedzią :

Nazwa "setup.exe"nie jest rozpoznawana jako polecenie lub program wykonywalny lub plik wsadowy

Co w sumie nie ma chyba znaczenia bo podaniu usera i hasła Win 7 instaluje się bezproblemowo .

Owszem, program serva może być niekompatybilny, ale przez CMD powinno się podłączyć mimo wszystko. Przyczynę problemu da się namierzyć, tylko to może trochę zająć :smiley: Spróbuj poniższych komend (bez żadnych zmian)

 

net use k: \LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE /user:Lesio

k:

dir

 

nie wystartuje to instalacji, ale dostarczy cennych informacji :smiley:

Cześć,

 

Sprawdziłem z ciekawości u siebie i wszystko wydaje się działać poprawnie. Program Serva skonfigurowałem na jednej wirtualnej maszynie z systemem Windows 10 Insider Preview a druga wirtualna maszyna bez problemu wystartowała z instalacją Windows 10 poprzez sieć. Wniosek nasuwa się sam, nowy system nie stanowi tutaj problemu.

No niby masz rację . U mnie Win 7 startuje też bez problemu . Problem jest tylko z Windows 10 Insider Preview .

Po komendzie

net use k: \LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE /user:Lesio

Odpowiedź : wystąpił błąd systemu 53 . Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej . I to tyle .

To samo z Win 7 i wszystko OK .

http://i1198.photobucket.com/albums/aa460/Alt5555/WP_20150509_14_23_03_Pro1_zpssieur7fh.jpg

 

Już nie wiem w czym problem .

Zauważyłem jedną dziwną sprawę na stronie pobierania Win 10 jest :

Windows 10 Insider Preview (x86) — kompilacja 10074

Pobierz wersję (2.72 GB)

Natomiast pobrany plik ISO to 2.51 GB . Skąd ta różnica ?

Ok, już wiem w czym jest problem. System gdy jest ustawiony na instalację systemu windows 10 nie potrafi połączyć się z komputerem który pełni rolę “serwera” i tym samym nie może uzyskać dostępu do folderu udostępnionego przez twój komputer. Najprawdopodobniej Windows 10 ma w tej chwili problem z obsłużeniem akurat twojej karty sieciowej, lub nie chce działać akurat w tej konfiguracji jaką ty masz. Jest jednak sposób na obejście problemu. W tym celu trzeba wykorzystać Windows 7 aby uruchomić instalację Windows 10.

 

Poniższa instrukcja powinna pozwolić Ci na wgranie Windowsa 10:

 

1.Uruchom komputer na którym chcesz wgrać Windows 10 i wybierz opcję instalacji Windows 7

2.Gdy system się uruchomi od razu wejdź do wiersza poleceń

3.Wykonuj poniższe komendy po kolei bez modyfikacji:

 

net use k: \LESIO-PC\WIA_WDS_SHARE\WIN10 /user:Lesio

k:

cd sources

setup.exe

 

4.Po tych komendach powinien wystartować instalator Windowsa 10.

Dzięki . Ale czy przypadkiem nie muszę pierw wejść w katalog z Win 10 na kompie źródłowym?  Być może się mylę . Zaraz spróbuję Twój sposób .

Spokojnie, jeśli zmapowałeś folder win10 jako dysk k: to jesteś już w domu, i od rozwiązania problemu dzieli Cię już tylko jeden krok. Nie orientuję się jak wygląda cała struktura folderów w komputerze który je udostępnia, więc resztę musisz zrobić już sam.

Zlokalizuj plik setup.exe jest on teraz twoim celem, gdy go znajdziesz i odpalisz, uruchomi się instalator.

Jeśli chodzi o polecenia: dir - pokazuje Ci co jest w folderze w którym się teraz znajdujesz, pokazuje Ci wszystkie pliki i folderw wewnątrz niego. Polecenie cd wchodzi do kolejnego folderu np. cd WIN10 wchodzi do folderu WIN10 itd.

Otwórz udostępniony folder WIN10 na swoim komputerze źródłowym, i przeszukaj go w celu odnalezienia pliku setup.exe

Następnie musisz przejść do niego odpowiednimi komendami. Powodzenia :smiley:

No właśnie też tak czuję że jest już blisko a zarazem daleko :-)  .

Z poziomu instalatora Win7 można zmapować folder WIA_WDS_SHARE

http://i1198.photobu…zpssieur7fh.jpg następnie przejść do folderu WIN10

http://i1198.photobucket.com/albums/aa460/Alt5555/WP_20150509_22_00_14_Pro1_zps9uf4vlt7.jpg

Ale już nie potrafię uruchomić pliku setup.exe tak jak na obrazku wyżej .

A tak przy okazji dzięki za zainteresoawanie tematem . Nie jest to sprawa życia lub śmierci :-o  . Po prostu chciałbym sobie potestować Win10 na nie używanym lapku .

Cóż, wiem, że to nie sprawa życia lub śmierci, chciałem Ci uświadomić, że jesteś już bardzo blisko, i żebyś się czasami nie poddawał :smiley: . Gdybyś znał troszkę lepiej komendy wiersza poleceń to byś śmigał już na WIN10 :smiley:

Na ostatnim zrzucie zrobiłeś wszystko ok, pokazałeś zawartość k:\WIN10 ale tam nie wszedłeś (cały czas byłeś w k: ) trzeba było zrobić najpierw cd WIN10, żeby początek Ci się zmienił na k:\WIN10 a wtedy bez problemu byś uruchomił setup.exe

Prościej: To co masz na początku pokazuje Ci gdzie jesteś, i gdy pisałeś setup.exe byłeś w k: a nie k:WIN10 .

Pamiętaj dir tylko wyświetla informacje a nie wchodzi, od przechodzenia między folderami jest cd

Masz rację . Udało się ! Win10 instaluje się ! Stawiam skrzynkę browara jak lubisz :smiley: . Teraz wydaje się to takie proste . Wielkie dzięki za cierpliwość i pomoc .

Najważniejsze że udało się to zrobić .

Pozdrawiam

.

Browce lubię, lecz na tym forum pomaga się raczej charytatywnie, i jak będziesz miał czas to poczytaj więcej o komendach wiersza poleceń, Windows 10 to wersja testowa i może się tak sypnąć, że nawet nie odpali, wtedy wiersz poleceń może Cię nie raz uratować :smiley: