Problem z instalacja win10

Witam serdecznie, próbuję już od dwóch dni zainstalować win 10 na moim laptopie jednak przy 56% wyskakuje kazdemu znany blad : ,System Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Upewnij się że wszystkie pliki niezbędne do instalacji są niezbędne, a następnie ponownie uruchom instalacje"
Próbuję instalować go z usb bootowalnego.
Laptop ma obecnie 2 miesiące, jest to naprawdę porządna maszyna… nie wiem już co mam robić.

Jesteś pewien że instalka nie zawiera błędów?

1 polubienie

Skąd było pobierane iso? Możliwe że program do wypalania coś namieszał. Użyj windowsowego media creation tool.

Tutaj masz linka skąd możesz ściągnąć sobie win 10 https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO zrobisz sobie bootowalnego pendriva i będzie ci działać na pewno bez żadnych błędów

Po co?
Kolega powyżej napisał żeby użyć MCT i to jest najlepsza opcja, Microsoftowe narzędzie pobierające obraz i samo tworzące odpowiedni nośnik.

Dzięki za tyle odpowiedzi - Właśnie ten MCT używałem na bootowany pendrive.
Dlatego mam raczej pewnosc o braku bledu w instalce.

Trzy problemy na początek:

  1. instalka W10 1703 - zrób płytę DVD i instaluj
  2. pamięć - sprawdź memtest86 - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów
  3. dysk, najnowszy HD Tune Pro 5.70, opcja health i wklej screen z smart dysku - ma być cały.

I pytanie zasadnicze: po co była zmiana systemu?

Skoro tak, a rozumiem, że ma to być tzw. “czysta” instalacja Win10 spod bootowania, to jaki tryb instalacji wybrałeś? “Aktualizacja” czy “Niestandardowa…”? Jest taki wybór w pewnym oknie instalatora.

Instalujesz wybierając z menu bootującego UEFi instalacje przez UEFi czy bez UEFi?

Z opisu wynika, że raczej ustawienia laptopa OK, problemy są z samą instalacją.

Problem w tym że mój dysk jest kompletnie czysty.
Nie ma na nim nic.
Sprawdzałem memtest86 pamięć i generalnei robiło się to ponad 3h i dalej skanowało - ponad kilka milionów błędów.
Co do zmiany systemu - Znajomy miał bluescreeny cały czas więc sformatował do 0 dysk.

Próbowałem.

Wybieram w menu bootowanie z pendriva.

Najpierw wymień RAM na nowy, lub jeżeli masz 2 kości, a tylko 1 jest wadliwa to ją wyjmij.

Na nowy? :confused: Ramy mają max 2 miesiące, 2x8 :confused:
Skad bede wiedziec ktora jest wadliwa?

Serwis i gwarancja.

Dziwne żeby tak z minuty na minutę się zepsuło kompletnie bez niczego - Dla zabawy call of duty 2 próbowaliśmy odpalić.
Czyli co, odrzuca windowsa przez ramy?

Nowe też się psuje, nie ma znaczenia - serwis.

Ehh, no to nic, trzeba się użerać z Holendrami w takim razie.
Tak swoją drogą to wydałem na tego asus roga prawie 2,2k euro… Zero profesjonalizmu ze strony asusa jak widzę.

Mogłeś zrobić testy każdego modułu RAM oddzielnie i nie montować już modułu, u którego MemTest wykazał błędy.
4 GB RAM spokojnie Ci wystarczy do normalnej pracy laptopa.